| anonim_4396 a întrebat:

Ce ai alege să fii:
un geniu trist sau un prost fericit? tongue

30 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Un geniu trist

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Si daca esti trist degeaba esti geniu, ca daca te bucura faza si iti placea ca esti geniu, te implinea, nu mai erai trist. Asa ca nu mai conteaza nimic daca esti trist de fapt, adica suferi.

Ca tu gandesti acu cu mintea de acum, dar din mom ce erai prost fericit nu te mai deranja ca esti prost, tie iti era f bine asa. In mod normal trebuia sa gandesti ca vrei sa fi fericit necontand cum. Si dupa aia vedem fericit si destept si fericit si prost cum e. In ambele situatii erai f bine la o adica.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Asa sunt eu, nihlist optimist

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Mda, fiecare cum e.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

O sa fac un mic spam, de ce partidele aleg alegatori?

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Nu am inteles intrebarea, partidele aleg alegatori?!

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

De ce partidele aleg membri care urmeaza sa fie votati?

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Membrii aia sunt mafiotii lor pe care i-au finantat, si apoi cand ajung sus, le vor servi alora din partide care i-au pus pe liste, e f simplu.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Corect,desi nu avem de ales

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Din păcate nu poți alege ce vrei să fii. așa că, no sense.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Exercițiu de imaginație. În cap la noi totul e posibil. cool

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este imposibil sa fii un geniu trist. Deci nu exista aceasta varianta.

| Mosotti a răspuns:

Un prost fericit. Pentru ca nu conteaza ca-s prost sau destept, cont sa-mi fie bine, iar daca-s prost si mi-e bine, nu ma deranjeaza ca-s prost, si e f okey.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Are logică. laughing
Aș alege la fel.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu e normal? Pe mine ma int sa fiu fericit, nu conteaza cum. Ca daca-s geniu trist, inseamna ca daca-s destept nu ma bucura, ca altfel nu mai eram trist, nu?!
Daca intrebarea era intre prost fericit si geniu fericit, alegeam a doua, dar aia e altceva. ca normal ca eram mai fericit sa fac ceva mai acatarii decat un prost prost platit si cu o viata mediocra.

| Catrice a răspuns:

Din moment ce prima is, aleg a doua varianta poate e mai buna laughing

| Celcestietot a răspuns:

Hmm thinking, un geniu trist, ca asa imi pot face o solutie a fericirii si raman si geniu laughing.

| SilentRain a răspuns:

Prost fericit

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Genială alegere! laughingwinking

| CodrutElian1990 a răspuns:

Un om normal!

| gemeni6226 a răspuns:

Un prost fericit ce folos sa fiu geniu daca nu mi aduce fericire?

| StrongHeart a răspuns:

A treia varianta, un geniu fericit laughing

| Florin9Florin9 a răspuns:

Un geniu trist

| Michaeel a răspuns:

Un geniu trist.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Prost fericit.

| Onisim10 a răspuns:

Geniu trist, și așa tot timpul sunt trist, deci, ce mi-ar strica sa fiu și geniu?

| anonim_4396 explică (pentru Onisim10):

De ce ești trist tot timpul?

| Onisim10 a răspuns (pentru anonim_4396):

Așa sunt eu, un trist însingurați, am plăcut o fata timp de 7 ani, iar ea nici nu cred că mă băgat vreodată în seamă, și de atunci, am zis că nu îmi trebuie să mă căsătoresc vreodată.

| BecSpart a răspuns:

Un trist fericit