| anonim_4396 a întrebat:

Ce ați alege dintre frumusețe și inteligență, ca trăsătură definitorie pentru voi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inteligență, dar mai ales... Înțelepciune.

23 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Un proverb din Biblie care imi place foarte mult datorita expresivitatii sale spune ca "femeia frumoasa si fara minte e ca un inel de aur pus in ritul unui porc". Eu nu mai adaug nimic!

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Bine punctat!winking

| RAY a răspuns:

Nu stiu cum inteleg uni inteligenta de aleg inteligenta ca daca ne uitam mai bine observam ca persoanele populare au niste lucruri in comun,in primul rand frumusetea fizica,in dolea rand inteligenta emotionala,sociala,Einstein, Darwin, Freud, Newton nu erau populari, nici nu aveau multi prieteni, numai spun ca uni geni ale omeniri au murit virgin/e ca sunt cazuri si de savante, din ce am observat eu nu prea sunt multe persoane inteligente in Romania

| SilentRain a răspuns:

Ambele

| J0B0MAT a răspuns:

Frumuseţe.
M-am săturat de atâta inteligenţă.

| Goete a răspuns:

Adica daca ar trebui sa renunta la xelelalte si sa raman cu una?

| StrongHeart a răspuns:

De ce nu amandoua?

| JicaContra a răspuns:

Depinde, de situatie, marea majoritate a oamenilor ar alege inteligenta pentru ca, cu aia poti sa castigi o paine, dar daca esti o femeie frumoasa si te casatoresti cu un multi-miliardar, parca nu prea iti pasa de inteligenta

| SilentRain a răspuns (pentru JicaContra):

Păi da trebuie sa te duca capul sa faci asta, degeaba ești frumoasă daca tu doare sa te scobesti in nas stiilaughing

| JicaContra a răspuns (pentru SilentRain):

Yeap big grin

| ancaval a răspuns:

Inteligență!

| Cameliapantiru a răspuns:

Cu siguranță aș alege inteligența. Frumusețea e doar plăcută atunci când mă privesc în oglindă, sau plăcută pentru ceilalți la o primă vedere, dar nu mă ajută în mod real. Inteligența, însă, îmi e atât de necesară în tot ceea ce fac: mă ajută să fac o școală bună, să am un serviciu care-mi aduce multe satisfacții, să-i ajut pe cei din jur dăruind câte ceva din cunoașterea mea, să port conversații frumoase cu oameni interesanți, să-mi fac prieteni buni și să-mi mențin armonioase relațiile de prietenie, să-mi petrec timpul liber într-un mod captivant și să nu mă plictisesc niciodată (mereu găsesc o carte de citit, un loc frumos de vizitat, un spectacol de teatru sau de operă la care să merg etc).

| Cameliapantiru a răspuns:

Să fiu sănătoasă și să-i știu sănătoși pe toți dragi mie, să-mi câștig existența în mod cinstit, făcând ceea ce-mi place, să am prieteni buni alături, să-mi dedic în fiecare zi câte o jumătate de oră sau o oră pentru o activitate plăcută și relaxantă (lectură, plimbări, muzică etc).

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inteligenta nu ma incalzeste daca nu are sufletul cald. Frumusetea trece prea repede pentru a fi luata prea tare in seama. Poate fi foarte inteligenta dar rece precum iceberg-ul ce a scufundat titanicul. Ca trasatura definitorie trebuie sa fie energia ce ti-o transmite, sa simti ca traiesti viata alaturi de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce contul meu e încă valabil? Trebuia să se șteargă că doar am trimis mail de doua ori in ***!

| TheGentleman a răspuns:

Inteligență

| MaryMaria333 a răspuns:

Ambele sunt importante

| Dana1999 a răspuns:

Nu stiu daca poti alege. Nu toti suntem sapiosexuali. In mare ne alegem partenererul după atracție fizică oricât am spune aici altceva. Si inteligenta e trecătoare. Sa nu uitam de alzheimer

| Justme79 a răspuns:

Inteligență că frumusețea este trecătoarehappy

| Carolina1972 a răspuns:

Cu siguranta inteligenta. Adica stii vorba aia : "degeaba esti frumoasa daca esti proasta de bubui". Frumusetea oricum este trecatoare dar inteligenta nu.

| adriangrowinglife12 a răspuns:

Inteligenta clar! Frumusetea e trecatoare...

| Anonimata345 a răspuns:

Dacă ar fi să aleg ambele. Dar dacă ar fi doar una, normal ca inteligenta. Aceasta contează cel mai mult! Have a good day!