auran
| auran a întrebat:

Ce bancuri cu Bula mai noi stiti?

8 răspunsuri:
auran
| auran explică:

Uite unul: Vecinii lui Bula au un nou nascut. Din nefericire acesta s-a nascut fara
urechi.
Familia lui Bula este invitata la vecini pentru. a vedea copilul, tatal lui
Bula il ia de-o parte si-i explica:
- Copilul asta este marea lor bucurie, il doresc de mult! Daca spui ceva
despre urechile lui te bat de te rup!
- Am inteles, zice Bula.
Cand ajung in casa vecinilor si dau cu ochii de copil, Bula zice
entuziasmat mamei copilului:
- Vai ce copil frumos! Mama rasufla usurata.
Bula continua:
- Ce manute dragalase, ce picioruse frumoase.si ce ochi frumosi! Ce-a zis
doctoru', vede bine?
- Da, vede bine, de ce intrebi?
- Pentru ca daca va trebui sa poarte ochelari, a belit-o!

| gabitza05 a răspuns:

Bulã se duce la postã sã trimitã o scrisoare in strãinãtate.
- Par avion? il intreabã functionara.
Bulã o priveste cu atentie, si apoi rãspunde decis:
- Nu, nu pãreti.

Bula, cum te feresti de microbii din apa de baut? intreba medicul
.
- Fierb apa, domnule doctor.
- Excelent! Si apoi?
- Apoi beau vin!

Bula ajunge la scoala obosit si pune capul pe banca.Cand mai sa adoarma vine profesoara si-l intreaba:
P:Bai, tu poti sa dormi la ora mea?
Bbig grinaca-i vorbi mai incet, as putea.

-De ce stai, Bula, afara, cand sotia ta canta?
-Ca sa nu creada lumea ca o bat...

| I'm just me a răspuns:

Bula si Bulangioaica erau casatoriti de 25 ani. Intr-o vineri, Bula vede sub pat o valiza.
- Ce e cu valiza asta?
Se rosi Bulangioaica un pic si zise:
- Dragule, trebuie sa-ti marturisesc ceva. Deschide valiza. Deschide Bula valiza si inauntru erau: trei cartofi si 50.000 de dolari.
- Ce e, fa, cu cartofii astia?
- Dragule, de-a lungul casniciei noastre, de cate ori te-am inselat… am pus un cartof in valiza.
- E, lasa ca nu-i asa rau. Dar ce e cu cei 50.000 de dolari?
- Pai, de cate ori am adunat un kil, l-am vandut.

| Butsilee a răspuns:

Toate sunt vechi!laughing

| buburuzaucigasa a răspuns:

Poate folosi lentile de contact.tonguetonguetonguetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai vechi, se pune?
Pe scarile Parlamentului, Bula se loveste de Ciorbea:
-De ce nu te uiti pe unde mergi?
La care Bula, indignat, zice:
-Da` tu de ce nu mergi pe unde te uiti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il scriu si pe asta, desi nu e cu Bula.
O banda de hoti opreste un autocar.Seful le da sarcini oamenilor sai:
-Barbatii sa fie jefuiti, iar femeile sa fie violate!
Un bandit mai milostiv spune:
-Sefule, macar pe femei sa le lasam in pace!
La care se aude o voce de femeie:
-Dumneata sa nu te amesteci in treburile sefului!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bula are majoratul si ii zice tatalui:
-Tata, azi e o zi speciala, daca vin acasa beat si fac scandal sa nu ma bati!
-Bine fiule!

A2a zi se trezeste Bula cu vanatai peste tot si zice:
-Tattttaaaa! A zis ca nu ma bati!
-Pai fiule, cand ai spart usa pentru ca nu nimereai iala cu chea, nu ti-am facut nimic, cand ai aruncat televizorul pe geam pentru. k nu nimereai butoanele telecomenzi nu ti-am zis nimic. Cand ai intrat in dormitor si pe mine m-ai facut betiv iar pe mama ta c****a iar am inchis ochii, dar cand te-ai c***t in mijlocul camerei si ai infipt chibrite in el si ai zis ca "ariciul doarme cu noi la noapte", nu am mai rezistat!

P. S e un banc mai vechi dar e fain!winking