| Ancutss30 a întrebat:

Ce carti imi recomandati sa citesc?:p Clasele 5-8happy. Nu vreau din literatura romanalove struck

9 răspunsuri:
| Sconcsiş a răspuns:

Îţi scriu aici care le-am citit în ultimul timp şi mi-au plăcut.

Cartea Timpului (toată triologia)
Pădurea Umbrelor
Aventurile lui Miles Miercuri (toată triologia)
Stăpânul Viselor
Remarcabilele aventuri ale lui Tom Scatterhorn: Secretele Muzeului
Hoţul Vrăjitor
George şi cheia secretă a universului; George în căutare de comori prin Cosmos (e mai simplă, dar nu e de copii mici; e chiar faină)
Artur şi minimoşii; Artur şi Cetatea Interzisă; Artur şi Răzbunarea lui Maltazar; Artur şi Războiul celor două Lumi
Seria Ceva cu adevărat ciudat
Aventurile Baronului von Munchhausen
Aventurile lui Tom Sawyer
Aventurile lui Huckelberry Finn
Robinson Crusoe

... şi mai sunt...
Am 12 ani.

| NoMusicNoLife a răspuns:

Academia Vampirilor - Richelle Mead

Winnetou- Karl May

Cele scrise de Jules Verne [ cele mai tari pana acum mi s-au parut Uimitoare aventura a misiunii Barsac si Insula cu Elice]

Craciunul lui Poirot - Agatha Cristie [ sincer poti citi toate cartile de Agatha Cristie, ca sunt super. sunt politiste si te tin mereu in suspansbatting eyelashes ]

Cartea minciunilor - James Moloney

Jurnalele Vampirilor - L.J.Smith

si altele tongue

| nikolikky a răspuns:

Seri Albaste de Costache Anton vol I-II
Mizerabilii de Victor Hugo
Comoara din insula de Robert Louis Stevenson
Din zilele lui Nero nu mai stiu cine a scris-o

| alina_7878 a răspuns:

Scrisoare de dragoste, elevul dima dintra 7, invitatie la vals de mihail drumes; a cincea fiola michael palmer; vampirul lestat de anne rice

| xxxxxxxx a răspuns:

Ucenicul vraciului
iti amintesti cum a fost prima oara?
la cumparaturi cu sora mea
insotitorii diavolului
rebela
sange de monstru

| GoldDust a răspuns:

Cronicile Wardstone (toate cartile) scrise de Joseph Delaney
Tunelele scrisa de Roderick Gordon si Brian Williams

Astea mi se par cele mai potrivite pentru varsta ta si cele mai bune (carti)(scrise vreodata big grin )XD

| Eyshan a răspuns:

Sange albastru
Carti de Karl May
Cronicile Lumii Pamantene
Jertfa, Tinutul fierului, Curaj
Pantalonii calatori
13 plicuri albastre
O plimbare de neuitat(O iubire de neuitat)
Vampirii sudului
Sub clar de luna
Abarat
Secretul
Codul lui DaVinci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Obiecte ascutite de Gillian Flynn

| tpujjfn a răspuns:

Daca puteti, zicet-mi si mie citeva pentru copii din clasele 5, 6 si 7 + la cei din clasele primare big grin ...ms anticipat, fundita