| anonim_4396 a întrebat:

Ce conteaza cel mai mult pentru voi atunci cand cumparati haine si de ce?
a. sa fie scumpe;
b. sa fie la un pret mic/la reducere;
c. sa fie un brand dintr-o anumita tara (de ex. Franta);
d. sa aiba un material de calitate;
e. sa fie in trend.

Răspuns Câştigător
| aneliram a răspuns:

Toate cele enumerate de tine. Era sa uit, vreau si garanție.

| aneliram a răspuns (pentru aneliram):

Am uitat sa scriu de ce toate. Pai: daca sunt brand sunt scumpe sunt in trend,, sunt de o calitate mai buna și au pret mai mic pentru ca sunt la reducere vreau și garantie (sa mi le spele, calce, etc... adica sa ramana exact cum le.am cumparat ).

| aneliram a răspuns (pentru aneliram):

Si vreau si oferta 1+5 gratis...

6 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Nu neapărat haine scumpe. Decent sa fie și sa arate bine.

| LPCTSTR a răspuns:

Raspuns moral si rational: d. sa fie facute dintr-un material de calitate, sa fie lucrate bine.
Degeaba este scump daca doar cativa isi permit, mai ales in Romanica.
Degeaba pretul este mic/redus daca calitatea este slaba.
Degeaba este brand de tara daca produsul nu este calitativ/este prea scump sau prea ieftin.
Degeaba este in trend, daca toti ajung, prin mentalitate universala, sa poarte aceeasi schema de imbracaminte. Pur si simplu ii sterge statutul de "unic", "special", daca toata lumea o poarta.

| PainTech a răspuns:

Principal d.
Nu cumpar brand-ul, cumpar haina.

| Felissa13Eden a răspuns:

Eu imi iau de firma, brand-uri mari, ca am un vecin de aduce din Turciatongueucci, Abibas, Puna, Coco Șanel