| anonim_4396 a întrebat:

Ce curiozitati sau neclaritati amuzante ( teorii chiar happy ) aveati in copilarie in ceea ce priveste lumea incojuratoare?

Eu de exemplu nu stiam ca paduchii, mai exista!happy Am aflat la 12 ani, cu stupoare happy ca acestia nu au disparut odata cu dinozaurii, ci pot trai si in timpurile moderne! happy laughing

Povestiti si voi neclaritatile voastre, de atunci! Din " epoca",/ ' era intrebarilor & a copilariei voastre...! happy love struck

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu știam exact cum se fac copiii până la ora de bio. laughing Recunosc că nu mai credeam în barza, de fapt niciodată n-am crezut în barză, dar până prin a 7 a când am prins primul net, am avut anatomia și am avut acces la informație nu am avut habar cum se fac copiii. laughing Credeam că pur și simplu se nasc. laughing Și recunosc că mecanismul pur biologic nici azi nu-l cunosc prea bine, adică ce se schimbă în organism când se mai pregătește o viață. laughing

Credeam că oamenii sunt doar buni și nu știam câte există pe lume rele (bullying, înjurături, crime, prostituție straight face, jafuri, bătăi, nedreptăți mai ales) ce-i drept am auzit treptat de ele, prin intermediul filmelor prima dată, apoi pasionată de psiho, le-am auzit și studiat mai de-a amănuntul, cumva știam de la vârste fragede că totuși un rău există, dar ceea ce nu știam sau aveam eu credința supremă, era faptul că eu credeam că se întâmplă numai în alte părți, gen la mine în zonă, cartier, casă nu se întâmplă și admit că unele chestii le-am crezut până acum la bătrânețe aproape laughing ba chiar unele m-au frapat la modul că eu nu știam că la mine în oraș există femei pe marginea drumului care fac chestii (bănuiesc că te-ai prins despre ce vorbesc) și ce mi se pare cel mai șocant este că prima dată când le-am văzut pe marginea drumului mă bătea un gând să le iau în mașina mea, deoarece eu credeam că femeile vin de la muncă și nu mai aveau cu ce să ajungă acasă și credeam că făceau autostopul laughing până într-o zi când am văzut mașini oprite pe lângă acele drumuri, tipi traversând șoseaua și tipe ce-și săltau pantalonii și atunci, asta însemnând pe la vreo 26 de ani, am realizat și eu ce se întâmplă în zona mea, pe care o credeam un rai, ba de multe ori chiar ziceam că la mine în oraș e prea multă liniște și pace și că aici te plictisești de la atâta banal, normalitate, rutină și liniște. Iar apogeul a fost tot recent când mama și o prietenă mi-au spus că nu am aflat nimic nou sub soare pentru că femeile alea erau de mulți ani pe acolo, pe marginea drumului. straight face Deci uneori am impresia că trăiesc pe altă planetă. laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Raspunsul cel mai simplu e... barza :))

https://www.google.com/......ps?/search
( Acum, imagineaza-ti ca mai are si un copil in cioc :) :)) ) - ( eu asa le-as explica copiilor mei mai mici ( pana in 6 anisori ), inca la faza / stadiul " De ce?" " situatia" :))

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca e mai negru, sigur l-a scapat pe hornlaughing, daca nu, a batut la usa laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu am invatat cate ceva din acest video happy

https://youtu.be/sXeKsW1Jbbs

( recunosc ca desii l-am vizionat de mai Multe ori, tot nu am acaparat nici macar 10% din informatie macar happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asta sunt eu! happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cat despre poveste cu paduchii, o vecina de la tara, dintr-o familie saraca cu multi copii ( cred ca 10 sau 11 ) cu un tata alcolic si cu o mama care trebuia sa isi " stranga" ( adica aduca ) acasa, ' barbatul" cu roaba - de acolo i-am primit / imprumutat happy

Mama mea, a (ia ) vazut happy si a zis : " hai sa te scap de paduchi! E normal ca ea, ei sa aiba - dar tu? " la care eu : " Nu mami, paduchii nu exista! Inca de pe vremea dinozaurilor! " laughing
Si am spus-o cu ATATA Siguranta! laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dupa, am mai imprumutat de cateva ori si de la animale - prietenele mele love struck happy si o data din spital!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu am avut când eram mică laughing o și mi-au ciuntit părul atunci deoarece credeau si că așa scap de păduchi laughing deși recunosc că nici păduchii nu știam ce sunt până tot pe la 20 de ani când mi-a spus o prietenă că ei nu se fac ei doar se "împrumută" se iau de la alții cu păduchi laughing
Dar când eram mică știam doar că erau niște creaturi care se plimbă prin capul meu laughing și eram fascinată și înebunită să aplic metoda scărpinat și scuturat părul pe foaia albă ca să văd dacă ei apar și se plimbă pe foaie. laughing Doamne ce fascinație era pentru copilul, eu când ei săreau pe foaie și se plimbau, ooo, ce vremuri, dragă pufulete. Cred că ne amintim mereu cu nostalgie de ele. happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Deci păduchii se pot lua și de la animalele de companie?! happy Încă mai aflu lucruri noi laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daa! alte vremuri! happy (cu paduchii laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mie imi dadea mami cu otet pe cap si nu se prea zgarcea laughing ( iar eu credeam la propriu o sa mor laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

In 99% din cazuri, de aici i-am imprumutat! laughing

Stateam la tara iar mie imi placea sa ma joc cu animalele, nu conta daca erau ale mele, ale vecinilor sau pur si simplu niste patrupezi necunoscuti love struck happy, joaca e joaca! happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

La mine s-a pus direct gazul laughing sau ceva de genul, din ce-mi mai amintesc laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

In plus, sunt unii " paduchii " cred, prezenti DOAR IN PADURILE DE FAGI / CARPAN, adica atunci cand mergi dupa ciuperci, " pitoi", cum se zice pe la noi! happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Https://imgur.com/a/ILmzDzu

Asta e pufuletul meu :x ( copilul meu! :) )
El preia paduchii de la picica mea sau de la a vecinilor, iar eu de la el! :)
Numele contului are numele copilului meu! :) Il cheama Pufi Pufuletul! :)
PufuletiGratis, e pentru ca l-am primit drept cadou, deci Gratis :)!

https://www.tpu.ro/......a-schimba/

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ești rozalie?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Toate suntem!
happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Posibil să faci confuzie intre păduchi și purici.

Dar probabil fac parte din aceeași familie de dinozauri.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Probabil & posibil laughing