| Alexakos a întrebat:

Ce este mai destept/inteligent? Creierul uman sau Tehnologia?
Primeste si funda cel mai destept raspuns.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din moment ce tehnologia avansează datorită unor creiere inteligente...nu e evident?
Din păcate femeile de serviciu au rămas la fel de demodate. Când vom avea şi noi aspiratoare de ultimă generaţie care să facă şi mâncare pentru pauza de prânz? Când vom avea găleţi care să purifice apa murdară din ele? Sincer...tot eu fac curat mai bine decât aparaturile alea la care visez eu. Poate ar termina treaba mai repede, dar nu mai bine! Mătura, găleata, aspiratorul clasic sunt uneltele mele adevărate pe care le voi lua cu mine şi-n coşciug!

12 răspunsuri:
| Muflă a răspuns:

*vine Muflă cu predica*
Deccci teoretic, creierul uman ar trebui să fie ăla mai deștept, dar este influențat de o grămadă de chestii și aici nu mă refer doar la sentimente. Poate să fie și foamea care îl face să nu lucreze ca lumea, poate să fie și o problemă cu concentrarea etc. [aberație] Creierul n-o să lucreze niciodată la capacitate maximă, dar tehnologia poate face asta atâta timp cât o lăsăm noi. [/aberație]
Dacă te referi la genul ăla de gândire obiectivă, matematică... tehnologia câștigă. Dacă e vorba de probleme din viața noastră câștigă creierul uman.

Notă: n-am nici cea mai vagă idee despre ce vorbesc, aveam doar chef de gargară.

| Muflă a răspuns:

Lol toată lumea e gen
|Creierul uman e mai deștept pentru că el a făcut tehnologia, logic
Nu spun că n-aveți dreptate, dar... și mă-sa și ta-su lu' Einstein l-au "creeat" pe Einstein. Asta nu înseamnă că sunt mai deștepți ca el, nu?

| Pralină a răspuns:

Creierul pentru ca oamenii cu creierul lor care azi e terci au creat tehnologia.

Echipa TPU REVIVE te roagă să nu mai scrii „fundă„ la sfârșitul intrebării. Oamenii nu trebuie sa raspundă pentru fundițe. Așa că te rog să nu mai scrii așa.
Mulțumesc in numele întregii echipe

| Marynna a răspuns:

Eu zic ca mai destept e creierul uman, pentru ca tehnologia a fost inventata de un creier umanhee hee

| Alexakos explică:

Yoo23
du-te impusca-te, tu esti mai prost ca mine, deoarece eu am pus intrebarea de plictiseala si vroiam sa vad fiecare cum raspunde, cum gandeste fiecare, mai bine da-ti delete la cont.

xilinka14... nu stiam de asa ceva, infine, nu am sa mai scriu.

Mufla... esti nebun (in sesnul bun al cuvantului laughing )

| Alexakos explică:

Oscilam intre
FemeiadeServiciuTPUro
si
ELSustineCampaniaTPUrevive dar il dau la femeiadeserviciu pentru ca a fost si amuzanta...(fundita maa fundita, sa nu va treaca cine stie ce prin minte laughing )

| yoo23 a răspuns:

Care e mai prost?
xristo sau intrebarea pe care a pus-o?
Bai tu nu gandesti inainte?

| ELNuInvataMomentan a răspuns:

Este creierul uman deoarece el a creat Tehnologia si a upgradat-o.

| 2middlefingers a răspuns:

Se potrivea intrebarea la categoria: "cauze nobile" laughing

| Lolo666 a răspuns:

As fi spus tehnologia, dar avand in vedere ca tehnologia a fost creata si construita de creierul uman, mai destept este creierul uman!

| Adorable a răspuns:

Creierul uman!
El a creat tehnologia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cea mai proasta intrebare primeste report