| cățelușa56 a întrebat:

Ce farse ati facut de 1 aprilie pentru voi?

Răspuns Câştigător
| Muflă a răspuns:

Mi-a făcut mie viaţa o farsă. Eu n-am făcut la nimeni. Deccci trebuia să duc un poster la liceul Caragiale pentru nu ştiu ce concurs, da? Bineînţeles că profa îmi zice doar să-l duc la Caragiale, eu presupunând că este vorba de TEATRUL Caragiale. Ajung eu la teatru şi văd că-i şantier. Alerg peste tot, portari, pază, intrarea actorilor, intrarea la operetă, nimeni nu ştie nimic de niciun concurs. În schimb, pe parcursul plimbărilor mele în jurul şantierului, întâlnesc doi aurolaci, dintre care unul mă pâsâie şi are o p**ă de plastic în mână. Nu întrebaţi de ce, n-aş şti să vă explic. Ajung eu nervoasă acasă, îi trimit cuiva ce mi-a scris profa şi spune "Trebuia să mergi la liceul Caragiale". Eu întreb de unde ştie şi îmi zice că teatrul n-are secretariat. Era 1 fără ceva când am aflat asta şi posterele puteau fi date doar până la 2 (din câte ştiam), deci trebuia să fug. Bineînţeles că pe tramvai am întâlnit alţi aurolaci, dar pot să spun că mi-a plăcut în mod deosebit tipa care mormăia "Florica a uciso pe mamaie. A zdrobito! Blestemată să fie!" Ajung eu până la urmă, dau posterul şi totul se termină cu bine la 2 fără 5. *** yeah. Thanks autobuz, thanks tramvai şi thanks craci lungi. Şi, ca un mic detaliu, am mai întâlnit un aurolac şi în drum spre propriul liceu. Care, întâmplător, se masturba.

9 răspunsuri:
| Muflă a răspuns:

Cred că am un har, VreauMacaroane.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu sunt pasionată de farse, chiar mă enervează!
Pa, pa.

| Deny1333 a răspuns:

Niciuna. nu-s frustrată.winking

| Banană_1656 a răspuns:

Ne-am mutat toata clasa intr-o clasa de a 5a si cand a venit profa nu a gasit pe nimeni in clasa. Apoi cand am venit inapoi, ne-a zis sa plecam ca suntem toti absenti, desigur ne-a pus absente...

| VreauMacaroane a răspuns:

@ Mufla cum tu ai parte de toata distractia mereu?

| EuDuDa a răspuns:

Da pe mine m'a pacalit un coleg de 4 ori ca mi se vede sutienulcrying...si o colega m'a pacalit ca are cancer iar un coleg mi-a pus un balon cu apa pe scaun m'a legat la ochi si m'a pus sa stau jos si eram flescasadlaughing

| danahh a răspuns:

Eu am zis catre o fata de la scoala du-te la poatra scolii ca te asteapta candva laughing si chiar s-a dus laughing

| Kaaatyyy a răspuns:

Paaai
I-am zis unei prietene ca am fost exmatriculatalaughing.
Am mai zis ca o sa plec in Olanda sa fac un film.straight face
I-am zis unei colege ca am scuipat in fondul ei de tenlaughing.
Am mai zis si ca m-am apucat de dansat la barasmug. Si m-au provocat si am dansat la o bara de la un cos de baschet. straight face
Am ascuns coji de portocala in ghiozdanul unei fete.straight face

Nu mai am idei.cryingSi voiam sa mai fac ceva.

| Leon_8253 a răspuns:

Pai...ce pot sa spun! Aaa! Mi-am amintit!|Cand am intrat in curtea scolii au venit cativa colegi de-ai mei la mine si mi-au zis ca s-a lovit Robert(colegul meu de banca). Suntem prieteni buni! Am fugit rapid in clasa si cand colo el n-avea nimic! Sa fi vazut atunci ce m-am infuriat!