| Bot_Alin_1992 a întrebat:

Ce înseamnă bastard? Se mai folosește acest cuvânt?

3 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Eu pe unde locuiesc se foloseste, dar foarte rar, cuvintul corcitura pentru cei care sunt copii rezultati din casnicii unde barbatul are o nationalitate si femeia alta.Dar cuvintul asta folosesc oamenii fara prea multa inteligenta si rau intentionati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copil nelegitim. Dintr-o relatie neoficiala (casatorie), cel mai adesea o aventura. I se mai spune si bitang. Se spune mai mult bitang prin Transilvania.

| 70gabriela70 a răspuns:

1 copil nelegitim; bitang.
sau
2 plantă sau animal rezultat din încrucișarea a două specii deosebite; corcitură.
Nu cred ca se mai foloseste cuvantul. N-am auzit pe nimeni folosindu-l