| raMLesS a întrebat:

Ce intamplari neplacute sau macabre ati patit?

Inca imi amintesc, in seara de colinda cu Domn Domn, s-a intamplat acum vreo 6-7 ani, eram 4 baieti, doar ce terminaseram de colindat si am impartit banii, ei au plecat toti 3 pe aceiasi strada, eu am mers singur catre casa, era un vant si o ninsoare normala, nici tare, nici incet, si am observat o dubita cu farurile aprinse.
Merg eu ce merg, trec de ea, si dupa ce mai fac 7-8 pasi, aud cum accelereaza... Eu unul mergeam normal, n-aveam stres, iar la un moment dat am observat ca se tine dupa mine, dar dupa n-am mai vazut-o.
Cam dupa un minut jumate, intr-o strada unde e o iesire si intrare, doar atat, imi taie calea din fata, si la vreo 15 metri in fata mea opreste. Eu merg normal in fata, iar din duba ies 3 barbati, 2 dintre ei s-au dus pe marginea drumului sa se pişe, cand am ajuns langa duba, unul imi pune mana pe umar si-mi zice "de unde vii?" fix asa m-a intrebat, la care eu ii raspund "Am fost cu Domn Domn, ce te intereseaza pe tine?", dupa m-a luat la misto cu "ia colinda-ma si pe mine", si ca prostu incep sa cant. Pe la jumatea colindului m-a oprit si mi-a zis "Gata e bine, cati bani ai facut din colindat?" eu i-am zis ca nu stiu ca inca nu-i numarasem (aveam 100 si ceva lei), mi-a zis sa-i dau banii ca-i numara el, iar in timpul ala, aia 2 dupa ce si-au scuturat-o, venisera langa el, si eu i-am spus ca tepele astea nu merg la mine, la care ei raspund cu "ia da tu banii, telefonul, ceasul si ce mai ai la tine", si eu le-am raspuns cu "daca nu ce?" (ei avand peste 1.90m toti 3, si erau si putin grasuti sa zic asa, iar eu aveam 1.70m si 14 ani.
Dupa ce le-am raspuns, unu zice "Adu cutitu din spate si sacii", dupa am bagat un ras, si cel care se ducea in spate a zis "ce p*&a mea razi?" si l-am intrebat "Da catuse cu puf n-ai?" Dupa care cel ce se ducea sa aduca din spate aşa-zisele "instrumente" ma ia de guler si imi da 2 pumni si ma arunca in sant.
Dupa ce m-a lovit, din partea din care au venit cei 3 cu duba, au venit si 5 amici de-ai mei cu masina(era unul de 18 ani, doi de 16 ani, unul de 15 si altul de 17 ani) s-au dat jos din masina si mi-au spus mie "Ce-i Ionusica (Numele meu e Ionus vine de la Ionut) s-au luat de tine?" eu le-am zis ca da, si atunci am inceput sa ne batem cu aia 3... pana la urma i-am batut grav pe doi din cei trei (erau pe jos si nu se miscau deloc) si unu-l scoate o bata. A dat cu bata aia de 2-3 ori(nu a lovit pe nimeni din fericire, dar era aproape) si i-a scapat bata din mana, atunci l-am batut si pe al 3-lea, dupa care unul dintre amicii mei a chemat politia.
In duba politia a gasit: saci, cutite, trei katere, o macheta, sfoara, 2 pistoale, manusi, bani si lucruri luate de la alte persoane).
Dupa aceia, la interogatoriu au marturisit crimele a 5 copii si o adolescenta de 19 ani(adica i-au ucis si i-au ingropat in padure in sacii de gunoi).

Intrebarea este...

V-a placut povestea?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Mai mult ca sigur.

4 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Wow! ti-a spus medicul ca pragul dintre imaginatia bogata si cea bolnava este mai subtire decat firul de matase!?winking laughing tongue

| raMLesS explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Mi-a spus ca pragul catre imaginatia bolnav de bogata a fost eliminat laughing laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru raMLesS):

A fost eliminat si s-au dublat nr. parlamentailor! laughing laughing laughing

| Iustinica134 a răspuns:

LOGIIC! La un moment dat eram "cumde scrie încă? n-o murit?!"
Pe la partea cu ăla care s-o dus să ia cuțitul