| Twix4Ever a întrebat:

Ce parere aveti despre adolescentii care nu mai citesc ata de mult?

15 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Stii care e treaba....pe vremuri, adica in perioada comunista, cam singurul mod de a mai iesi putin din tipare ...si a iti a imagina o lumea diferita era prin citit!
acum totul este la indemana ....televizor,internet ...etc
Si lumea in general nu mai are rabdarea sa citeasca o carte buna, cand e foarte usor sa gaseasca ecranizarea ..sau un film asemanator!
E pacat...dar nu generaliza, unii dintre noi inca citesc!
Am o colega care citeste cam 3 carti pe saptamana, totul este sa gasesti o carte care sa te captiveze si nu o sa o mai lasi din mana
Eu recunosc...nu prea ma omor cu cititul, dar cand se intampla sa gasesc o carte buna.o termin in maxim 2 zile
Totul tine daca cartea respectiva te atrage.

| BlackVeil a răspuns:

O parere buna, mai rau e cu aia care scriu in rate.

| GhostStar a răspuns:

@iesitdevinitiv
Fomist pentru funde, jet de la T/A
@Twix4Ever
Muta categoria, nu am citit nici o carte si nu cred ca o sa citesc ce o scris ala primul

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

De-ai mei =)...
Eu citesc, dar doar cand e nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://bit.ly/wEntXt
Ti-ai facut un cont doar ca sa dai definitia ateismului? Really? Cel putin nu ai aparat nicio parte ca sa nu isti certuri pe aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar tu ce parere ai despre adolescentii care sunt cu capul in nori, care nu stiu pe ce lume traiesc si nu stiu ce se maninca pe la categoria asta? helaaauuuuu!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok, stai să lămurim ceva.
Tu ai scris "aţa", sau "atâta"?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1)Au cont pe facebook şi stau acolo toată ziua.
2)Devin din ce în ce mai agramaţi (o greşeală, două nu se pune, dar când fac 5 greşeli la o propoziţie...)
3)Aş mai continua, dar mă duc să îmi găsesc cartea de la bibliotecă, da, nu mai ştiu unde am citit ultima dată.

| DWDT a răspuns:

Adolescentii care nu mai citesc atat de mult sunt niste aproximativ inculti. habar nu au de ce traiesc, de ce au in fata

| ClaraLove a răspuns:

Exista rezumat sau mai nou se foloseste copy paste

| yosirestu a răspuns:

Adica ce parere am despre mine? sunt cel mai "smecher"laughing

| MagikTrouBless a răspuns:

*** fratelaughingrolling on the floor) pe bune puteai face si tu rezumat de maxim 5 randuri daca chiar era cazul.dar cine crezi ca ar citi ce ai scris tu acolo...te inteleg ca e mai simplu sa dau copy-paste dar sa nu exageramlaughing)

| MagikTrouBless a răspuns:

Tu ai pus asta doar ca sa faci lumea sa citeasca, dar de fapt te ignora big grin..eu una citesc cu drag, dar ce imi place si sigur teoriile astea de plictiseala nu le-as citi, prefer SA DORMlaughing big grin si nici nu are leg cu intrebarea tongue.esti pe langa big grin

| MagikTrouBless a răspuns:

Pana sa apara tehnologia, oamenii ar fi dat orice pentru o carte, acum cand totul e la indemana, cartile raman prafuite-n biblioteci big grin eu nu sunt mare cititoare, dar recunosc ca atunci cand gasesc o carte captivanta nu ma impotrivesc si o citesc, ador senzatia de dupa ce o termin, e ca si cum as fi trait experieta din ea blushing super