| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre ignoranta?, Ce va place voua mai mult? Aici nu dau nici o funda dar dau voturi. o intamplare.

2 răspunsuri:
| Bya132 a răspuns:

Este una din cele mai crude pedepse pe care i le acorzi unui om, pe mine ignoranta ma deranjeaza cumplit, dar ma face sa ma gandesc ca de fapt, poate am meritat-o, poate da, am gresit, poate nu, e parere celui care mi-a acordat-o, nu o pot judeca.

O intamplare zici...

Cand eram afara, ne-am hotarat sa vedem cum este sa fi ignorat timp de 24 de ore ( 1 zi ).
Mi-a venit si mie randul, logic. Cuvantul ' ignoranta ' nu suna dur, chiar deloc, dar stii cum se zice: ' Nu ma tem de moarte, ci de vesnicia ei ', asa si cu ignoranta : ' nu ma tem de ea, ci de puterea ei '...

Numai bine, Cristi!

| yfgsdufsdhfgyfrhwer a răspuns:

Cea mai dureroasa arma... ignorantza