| TraficantaDePufuletzi a întrebat:

Ce parere aveti despre numle Andra?

Răspuns Câştigător
| ☺♥Love♥☺ a răspuns:

E dragut. Si pe sora mea, si pe verisoara mea o cheama Andra.

14 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Foarte frumos! Sa-ti spun si semnificatia numelui:

Mai era numit si Chileab. Daniel a fost un profet evreu a cărui viaţă şi profeţii sunt istorisite în Cartea lui Daniel din Vechiul Testament. Obligat să intre în serviciul regelui din Babylon, a devenit cunoscut pentru îndemânarea sa în interpretarea viselor, Ezechiel, cu care a fost comtemporan, îl menţionează ca un model de dreptate. Printre purtătorii renumiţi ai acestui nume se află matematicianul elveţian Daniel Bernoulli şi autorul englez Daniel Defoe.
- O altă posibilitate menţionată este provenienţa de la expresia germanică "locuitor al Danemarcei" DAVID
- originea cuvantului vine din ebraica si inseamna "de iubit"

| Fragile a răspuns:

E foarte frumos, mie una imi place foarte mult, este suberb. Mi-ar fi placut daca m-ar fi chemat Andra.kiss

| pitikaaa a răspuns:

Foarte frumos nume:X:X
Pe nepotica mea o cheama Andra.
Pur si simplu ador numele asta.
Daca voi avea vreodata o fetita numele ei va fi 100% Andra:X:X:X

Byencutza:X

| Gentiana a răspuns:

Imi place! Andra vine de la Andreea sau Alexandra.

| georgegs a răspuns:

Putinlaughingnu.o.parere.prea.buna

| RUMBURAK a răspuns:

Am o parere maruta.

| asdffghjjkl a răspuns:

Il ador :X

| asdD a răspuns:

E cel mai tare de la coada

| Rukhsandra a răspuns:

Imi place mai ales ca asa ma striga mama de la RuxAndra big grin

| medgirl a răspuns:

Mie imi place ff mult! Este cool, si suna a ceva original!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte frumos, sa traiesti Andra!

| Iasmi99 a răspuns:

Eu vreau 100% sa ma cheme Andra. E super numele.

| Caty_9264 a răspuns:

E sooooooper!

| Crystal232 a răspuns:

Original? plictisitor