| Face2face a întrebat:

Ce pozne ati facut cand erati mici?

Răspuns Câştigător
| JustShadows a răspuns:

Buna!happy Mmm. pozne? Pai sa vedem
1 Am fost cu parintii si cu bunicii la camp, si cred ca nu prea-mi placea pe-acolo ca am fugit de la camp, si asta era la marginea satului. Aveam 3 ani si sincer, nici acum nu-mi explic cum am gasit scurtatura aia, ca din cei 3 km, n-am zabovit prea multlaughing. Am ajuns acasa si cand s-au intors ai mei eu, eram la vecinu, ma jucam, si. a venit bunica-mea, mi-a dat o palma la fund, ea saraca.probabil credea ca o sa plang sau ceva de genul si eu i-am spus"Lasa mamaie, important este ca am ajuns acasa!happybig grin"laughing)
2 Ma plictiseam si-am luat pisica din curtea bunicii si-o mangaiam asa, si probabil asta era cam monotonie, asa ca am luat si-un pui, si-am inceput sa-i dau cap in cap spunand"Pupa pisica puiu! Pupa pisica puiu!:X"laughing)rolling on the floorSi eram asa de satisfacuta de "iubirea"lor, ca bateam din palme, si-apoi am luat furtunul, si i-am udat pe amandoi, si culmea, am incercat sa-i prin cu clestele pe franghie, ca sa se usucestraight facerolling on the floor...Nu ma intreba cum se zbatea pisica aia dupa ce-am udat-o, si cand stateam cu clestele in ceafa ei, ca eram prea preocupata de puiul, care parea destul de incantat sa stea la inaltime, desigur pisica era de alta parere cu sigurantarolling on the floorCa doar ii curgeau siroaie de apa de pe ea!laughing))
3 M-am batut cu sora mea, si-asa ca-ntre fetebig grin. ea ma batea cu paleta de mustestraight faceSi mi s-a parut cam nedrept, ea sa dea cu paleta, si eu sa stau ca proasta, si-am vrut sa fug pe scara, s-o parasc vecinei(mama si tata nu erau acasablushing)big grin, si nu m-a lasatstraight face, desigur, asta ca sa nu afle mama.Siwhistling, m-am dus in dulap si-am luat toporul de facut snitelestraight face, si-am dat cu el in usa:-ss, asta ca sa"se deschida"sa pot iesi pe scara, ca usa era de lemn pe vremea aiablushing. Si sora mea s-a cam speriat ca de, un copchil cu un topor in mana, nu e tocmai prea. matur!winkingrolling on the floor)Si s-a terminat boxu pe ziua aia!big grinlaughing
4 Fugaream puii din curtea bunicii, evea 100 de puii, mereu are asa multi:X:X:X, si-i fugaream cu matura, de fapt faceam maraton, si dupa treaba asta, toata curtea bunicii era un adevarat dezastru, era praf peste tot:-ss, si-mi aduc aminte c-a iesit bunica din casa si s-a uitat la mien si cica"Iar ai maturat puiiwaiting"si eu"blushingbatting eyelashes"rolling on the floorEram destul de multumita se pare!laughing)
5 Am sarit gardul in gradina la vecinu, si-am furat piersicidrooling, nu-i vina meaphbbbbt, mi-era pofta!blushingbig grin
6 I-am turnat unui vecin o sticla de apa in capblushing, de la etajul 3blushing devil
7 O necajeam mereu pe bunica cu glume din astea de copil fara viitorlaughing))
8 In noaptea de Paste, m-am intors acasa cu sora si cu verisoara mea, sub pretextul ca numai putem sta in picioareblushinghee hee, si ne-am inghesuit in patura, si cand s-au intors verisorii, verisoareirolling on the floor de la discotecastraight face, in noaptea de Paste, i-am bombardat cu jucarii, cuburi dinaleadevil, si ne-am luat la bataie cu ei desi noi aveam in jurul varstei de 9--13 ani, si ei 20blushingA fost o adevarata provocarelaughing)
Si...as putea sa continui asa, foarte foarte mult timp, dar cred ca ajunge, deja m-am lasat dusa de valul amintirilor cam mult!blushinghee hee
Sa auzim si poznele tale!big grin
Ai grija de tine, si nu uita sa fii copil!happy>big grin

19 răspunsuri:
| ELD a răspuns:

Am mai raspuns la astfel de intrebari si uite dau un copy paste ca sa-ti scriu o mare parte din ele.

=papusile mele nu era nici una sa nu aibe un ochi scos

=am vrut sa vad cum functioneaza un parfum si mi-am dat in ochi. toti au ras de mine, iar eu plangeam ca ma ustura ochii[asta pe la 3-4 ani]

=la 5 ani mi-am pus piedica singura si am picat calumea x([ce desteapta]

=i-am umflat un ochi unui copil cu o piatra pentru ca el dadea cu zarzare in mine [ce morala mi-au tinut mami si tati)]

=mi-am batut prietena... ii dadeam cu papusile si cu jucarile pe care le vroia in cap.[ce rea eram]

=luam la bataie pisica bunicii[saraca]

=ma duceam pe aleea cu flori si scoteam florile care nu`mi placeau [si atunci m`a certat mama]

=i-am dat verisorului meu cu mingea in freza si a cazut pe spate

=dansam in fata bunicului pe de`alea arabesti uneori si pe manele [ca atunci erau melodii mai bune]

=ma dezbracam in fata lui tati sa-i arat chiloteii mei cu ciocanitoarea woody[ si mama mi-a explicat ca nu e frumos]

=sa nu uitam ca la bunica aruncam cu mere dupa tractoare ) si ne-a injurat unu ca ce sunt dementa si eu am fugit razand[ca varza, poate imi luam si bataie]

=i-am blocat telefonul verisorului mai mare avea cod pin si am incercat 3 coduri si nu au fost bune, cand a venit in casa ia telefonul si il deschide:introduce`ti codul puk, se duce la matusa :mami ai umblat la telefon?

matusa:nu, de ce?

el: pai nu`mi merge, pentru ca a incercat cineva codul pin si s`a blocat.

matusa:aoleu

[intre timp si unchimiu]: da`l naibii lasa ca iti iau altu`)

pfiuu si uite asa am scapat

=la 5 ani am invatat sa merg cu bicicleta si era pe strada apa pentru ca plouase si eu de atenta ce am fost am cazut cu bicicleta direct intr-o balta [marex(] ma facusem ca purcelul).

=mi-am dat cu usa in nas

=mi-am prins mana in usa )il asteptam pe tati. si cand sa intru in casa am inchis usa. si atunci am tipat odata x(...am stat cu degetul paralizat o saptamana [credeam ca nu mai imi trece]

sa mai adaug laughing? -desenam pe pereti :X adoram asta
-luam pantofii cu toc ai mamei si defilam pe hollaughing
-luam ruj si desenam pe caiete cu el, respectiv papusile
-vorbeam sigura, ma prefaceam ca vorbesc cu noi prieteni ca sa o fac invidioasa pe vecina mea [cand ne certam ] ca sa vada ca am cu cine ma juca rolling on the floornu numai cu ea... poate mai imi amintescrolling on the floorPalaughing

| ELD a răspuns:

Singura* scuze happy

| Fluffy a răspuns:

Aruncam cu oua si apa in oameni de la geam laughing)
Odata am aruncat cu un ou, drept in cap la o tanti si a inceput sa strige: Aoleu!laughing) si se uita in spatele ei laughing)

| Bii26 a răspuns:

Cand eram la mare:
tot timpul imi prindeam degetul in liftlaughing
o ingropam pe verisoara mea pana eu ma duceam sa beau Pepsii`laughing
cand treceau trenurile, ma uitam pe geam cu verisoara mea si ziceam: ala e al meu
ba nu, ala e mai fain, ala e al meu.
laughing
intram in toate camerele de hotel si am vazut odata ca doi se pupa si le-am zis: buna ziua domnul si doamna pupacilalaughing
pe balcon mi-a scapat slapul si a aterizat in peruca unei doamnerolling on the floor
pe acasa: plimbam pisica in lesa sa aiba de ce sa latre cainii, nu sa latre degeabarolling on the floor
verisoara mea a dormit odata la mine si ne-am dus cu tatal meu la magazin.Il intrebam:Buna ziua, sunt de la ProTVlaughing si e foarte dragut cainele in "coarda in loc de lesa"laughing ce rasa este? si tata raspundea:tiganesclaughing
am calarit un ciobanesc germanlaughing
cand eram mica ma strigam singuralaughing

cam atat imi amintesc.

tu ce ai făcut?[trimite-mi mesaj pe privat]happy

| Laurici :x a răspuns:

Singura pe care o stiu e ca ma jucam cu pisica la balcon, si stam la 8 si am scapat-o din greseala, da bine ca n-a patin nimic ca s-a oprit agatata de un cearceaf al unei vecine care l-a facut praf laughing

| ELNuInvataMomentan a răspuns:

Mi-am spart capu >:
Am dat vina pe soramea >:
Bateam catelu vecinilor >:
Ciripeam la oameni >:
Aruncam apa in cap la oameni >:
IN rest eram cuminte >:
:->:->:->

| Alii a răspuns:

Eu la tara cu verisoriii eram de beleahappylaughinglaughing.
1.Ne duceam mai multi la unu` beat(non-stoplaughinghappy ) si il filma`m si dadea cu pumni in tv sh era o melodie care imi placea si a schimbat canalul si m-am enervat si am dat cu maru` in geam si i-am spart geamulaughinglaughing
2.Am taiat la varf un ardei iute si i l`am bagat in fund la pisica( saracaaalaughing )Desigur am incercat sa vad daca este iute si am baut vreo 10 cani de apalaughinglaughing
3.Am pus tuica in castronul de apa la caine si saracu nu mai putea sa se ridice in picioarerolling on the floor
3.Prindeam muste si bagam apa in ele cu seringalaughinglaughing
4.Varumio prindea gaini, rate etc si eu le dadeam cu rujlaughinglaughinglaughing
5.Cu varumio cel mare, l-am imbracat pe varumio mai mic (ma rog mai mare ca minelaughing cel de la jumate`)cu fusta, palaria sh un tricou de`al bunicii si l`am machiat cu rujul, fardurile mamei si ieseam in drum si cand treceau masii isi ridica fustaaa si spuneaaa "ma vreeiii"laughinglaughingdesigur avea chilori pe dedesubtlaughingoh go on
6. Furam porumbi de la oameni de pe camp si faceam seara pe la 2 foc in mijlocul drumuilaughinglaughing
7. Udam gainile cu suclaughinglaughing
8.Am pus piper in berea lu` tatalaughinglaughing
9.Noaptea pe la 2-3 ne duceam prin alte sate si dadeam cu pumni in morti si ne alergau cu matura laughing
10.Cumparam serpi si alte "ganganii"din targ(din cauciu) si le pune-am in poarta babelorr si cand ieseu face "Aoleu Dragoosheeee, chematii HINGHERIIlaughinglaughinglaughingrolling on the floor
11.Mereu venea o fetita cu diferite papusii, si eu ma ofticam ca nu aveam atatea ca eaaa, si umblam cu foarfeca dupa mine si mereu i le tundeam, si dupa a inceput sa vina cu ursuleti de pluswaiting
12. Fugaream copii mici cu drujba desi nu era pornitalaughinglaughing
13. Punem copiii mai mici ca mine, atunci eu avand 5 anilaughinglaughing. sa`mi aduca de acasa, mereu pere etc si daca nu imi aduceau venea bau bau dupa eilaughing)laughing
Iar acasa la mine:desigur cu multi copii:X:X
sunam la sonerii si ramaneam singura sh ma intreba"Cine a sunat". Eu"pai au fost 2 baieti cu bicicleteleeee si fugeam"
Faceam mii de farse la telefooonoh go on
Faceam intreceri cu oameni de pe strada(mie cam mila de ei cand imi aduc aminteworried)
Aruncam cu struguri si pietre in cap la oameni. Le punem bilete de dragostesmug prin ulucilaughinglaughing
Mergeam la magazine"Aveti fanta"Da desigur"Atunci da`ti`mi cola"Si una ma dat afara din magazin ca a zis ca nu e bataia mea de jocthinking

Multeee:X:X:X.sunt multeee si cred ca o sa mai faccc ca am timpp.papa

| Alii a răspuns:

La 9 sunt Portii nu mortiilaughinglaughinglaughing sczzz

si la 5 masiiNI laughinglaughing

| Acvila a răspuns:

Ehe... ce amintiri...
o impingeam pe sora-mea de pe scari
mi-a facut mama codite in ziua de paste si eu le-am taiat cu foarfeca
m-am urcat intr-un mar si am cazut cu fundul intr-o galeata cu var
ne dadeam cu sania, facand trenuletul si am intrat cu capul intr-o poarta de fier(mi-a ramas o cicatrice de toata frumusetea pe buzasad )
bateam toti copii care se uitau urat la mine
cam putine, ca eram copil cumintehappy

Iubitul meu manca din sifonier cand ii era foame si nu ii dadea nimeni mancare(au ramas urme pe sifonier)
I-a spart capul uneia dintre surori cu un bibelou
i-a facut pana maica-si intentionat la masina
facea caca in mijlocul bucatariei
etc etc...ca m-am plictisit de scrislaughing

| TPMTotiPentruMine a răspuns:

Huhbig grin

cele mai tarilaughing

mancam rujurile mameibig grin
ma imbracam vara cu haine de iarnabig grin
mazgaleam peretiirolling on the floor

de aia m`au dat cu un an mai devreme la scoalarolling on the floor
nu`mi placea sa stau in patrolling on the floor

| vaa a răspuns:

M -am aruncat de pe casa la 3 ani. M am aruncat in carucuioru' sorei mele.Cu ce m am ales? Un semn sexipe buza de jos. Iaismug

| vaa a răspuns:

M -am aruncat de pe casa la 3 ani. M am aruncat in carucuioru' sorei mele.Cu ce m am ales? Un semn sexi pe buza de jos. Iaismug

| ankiiiiiiiiii a răspuns:

laughingam rupt dulapul (acum cateva zile), am spart usa de sticla, am rupt tubul de la aspirator, am cazut pe spate cu scaunul si am spart gresia, am stricat hota, am varsat lapte pe laptop si o data un caine s-a prins de piciorul meu adica m-a muscat de papucilaughing(noroc ca imi erau mari) si era cainele mic si eu il scuturam si o zburat intr-o tufa, la gradinita era un baiat mai rau care nu lasa pe nimeni sa se joace cu niste jucarii si eu atuncea ma mutasem la gradinita aia si eram mai rusinoasa si l-am intrebat daca pot sa ma joc si eu si el a zis ca nu si am inceput sa-l iau de cap si sa-l dau de dulaplaughingnuma asta cu gradinita era de cand eram mica ca in rest le-am facut recentlaughingrolling on the floor

| Abcfunny a răspuns:

Bună!
1.Am facut pisu in trandafiru mameilaughing
2.am mancat frunze de viţă
3.am mazgalit oglinda vecinei cu ruj
4. m-am dat cu bulion la nas si bunica a zis ca e sangelaughing

in rest am fost cuminte smug

| JustLauren a răspuns:

Buna:*
uite aici
intr-o zi am mers la o prietena si ce ne-am gandit noi sa facem...sa aruncam cu apa pe oameni. ea sta la patru si nah, am stropit toti oameni care treceau si apoi o vecina nea vazut si nea tinut o morala, noua ne venea sa radem dupa ce a iesit neam dat drumu si nea auzit, opaaa

cand aveam vreo 5 ani mama mi-a luat chiloti noi si aveam musafiri, m-am dezbracat doar chiloti au ramas si le-am aratat masafirilor chiloti mei noilaughing

de fiecare data cand mergeam la cumparaturi imi luam o papusa noua-imi placea sa le tundlaughingsi toate papusile mele nu prea aveau par in cap

si odata mi-a trecut prin cap sa le fac gura la papusi, am luat foarfeca si le-am taiat zambetul.ca sa se poata pupa cu gura deschisalaughing ca am vazut la un film si am zis hai sa vad daca papusile mele pot sa faca astalaughing

la sat era ruga am luat pisica bunici la ruga si cand a inceput muzica am dansat cu ea(saraca pisica mai mult o fugaream in 2 picioarelaughing)ceilalti au facut hora doar eu cu pisica eramlaughing

i-am facut baie unei matze din cartier la o pompa pai vine o baba "fetita sa stii ca uni oameni beau de aici iar tu vi cu mata aia sai faci baie" eu"stiu ca si eu beau apa de aici, dar nu i fac baie i fac dus"laughing

cand mama si tata se uitau la tv mergeam in baie si ma machiam cu fardurile mamei, iti dai seama ce ma machiam la 5-6 anilaughinglaughingapoi vinea mama"ce ai facut... oo nuuu, iar miai stricat machiajelecrying"laughing

imi bagam multe bomboane in gura pana dadea pe afara si apoi i aratam la mama si tata limba(era coloratalaughing)

aveam o trotineta.si un baiat mai mare ca mine ma tot enerva si am vrut sa dau cu ea in el si exact atunci mama a iesit pe geam, baiatu ala"doamna vedeti ca Claudia vrea sa ma bata cu trotineta"ce speriat eralaughing(el era mult mai mare ca mine avea vreo 13 ani si eu aveam vreo 7laughing)si mama "claudia nu da in baiat"

faceam farse la interfon, ziceam "posta"sa ceva de genulaughing
intram in bloc si bateam la usile oamenilor si fugeamlaughing

o enerveam pe verisoaramea, si daca nu facea ce ii ziceam eu ziceam ca vine bau bau dupa ealaughing

nu stiu daca sunt asa amuzante
daca sunt imi dai fundita? te rog frumoss

| micki_6523 a răspuns:

Am luat bani de acasa si am fugit sa imi iau bomboane
Magazinul era destul de departe asa ca vecina mea ma opritlaughing

2)Am spart o vaza cu flori
Am spart un parfum.Astea sunt din astea mici

A intrat un baiat cu bicicleta in mine si ca rasplata i-am dat cu picioru in burtalaughing

i-am spart capul vecinului.big grin
Iam furat mamei trusa de machiaj si m-am mazgalit pe fata cu rujhappy...

Am facut tb mare in oras intr-o statie d autobuzlaughinglaughing

bine ca m-am dus pe acolo unde nu era nimeni...tongue

Am fost la o patiserie si mi-a dat un pateu...Pe care il platisem
Si i`l`am pus in cap spunandu-i ca nu are suficienta branzahappylaughing

...Nu imi amintesc altele...
Dar ale tale?

| by3nkwtssa a răspuns:

Mi-ai samponat parul fara sa-l clatesc m-am dus sa ma usuc cu feonul si i-am dat foc din gresealalaughingam scos cenusa din soba pe mine, i-am bagat un bat in fund la o ratalaughingam spart aparatul de fotografiat, mi-am pus tort in pantaloni zicand ca am fundul mare ca fred flinstonelaughingcand ma loveam de ceva de un scaun spre exemplu incepeam sa urlu la el si la dau cu toate jucariile in scaunrolling on the floorrolling on the flooram sunat odata pe la 4 ani la pompierirolling on the floorm-am dat cu ciocolata pe la ochi ma urcam pe wc si cantam la microfon(microfonul era sulul de hartie)rolling on the floorla bagam in cada si imi puneam dusul la ureche pe post de microfon...cam atat stiukisste-am pwpat si te rog da-mi o fundacryingar fi 3acrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu chinuiam pisicile cand eram mic. le ungeam cu ardei la fund si fugiau de te prapadei de ras. le bagam intr-o cutie si pisica era prinsa in cutie si aruncam cutia dar cutia se invartea pri aer si cadea jos. dar cutia se facea praf si pisica era ametita de tot.intro zi am inventat alta smecherie pentru pisica, cand mama facea foc la plita, frigea plita. luam pisica si o puneam cu labutele pe plita si atunci in momentul acela sarea pisica de pe plita si fuge c-o viteza de nici no vedeai.nici n-am cuvinte mureai de ras.
polcovnicu robert, a scris scrisoarea de mai sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici una