| BiZZaRe a întrebat:

Ce va place mai mult, luna sau soarele?

Răspuns Câştigător
| RUMBURAK a răspuns:

Soarele in luna mai.

17 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Soarele imi place mult dar de el ma bucur decat pe timpul verii luna e mereu prezenta pe cer, alaturi de mii si mii de stelute! totusi vara cand stau la plaja nu e nimic mai placut decat un ''soare'' asa cum vreau eu!

| Aero a răspuns:

Imi plac amandoua, dar macar luna o poti privi, soarele nu prea.

| marrr a răspuns:

Imi place mai mult luna, pentru ca sunt o fire romantica si iubareatahappy. Este mai frumos si linistitor sa stai noaptea sa admiri o priveliste si luna sa domine intreaga natura. Noaptea este si mai racoare, pe cand ziua nu ai cum sa nu te incalezti si sa nu auzi zgomotul vreunei masinihee hee.
Luna imi inspira incredere si optimism, ma face sa ma gandesc ca oricat de departe ai fi de o anumita persoana, daca priviti aceeasi luna cu siguranta sunteti aproape in gandire, in inima.
As sta o noapte intreaga ca sa admir lunahappy. Chiar am privit luna mai cu atentie si am observat ca ea este ca un ochi al universului pe timp de noapte ce vegheaza asupra noastra si ne pazestehappy.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Soarele evident!

| Reew a răspuns:

Interesanta intrebarewinking! Mie imi place soarele deoarece iti inspira:pace, fericire, putere, dorinta, vis, speranta, intelegere si sa nu uit de DIVINITATE.Soarele ma face sa zambesc atunci cand ma trezesc si mai ales atunci cand ploua si nu mai avem nici o speranta ca ar iesi soarele si totusi pana la urma vine happy. Daca vreodata ma va pune Dumnezeu sa aleg ce sa fiu in afara de om as alege sa fiu soarele sau una dintre razele sale.Inainte sa mor as vrea sa vad soarele sa-mi i-au ramas bun de la el si sa plec pe lumea cealalta cu el in suflet sa-mi aduc aminte si acolo sus in ceruri de viata si de fericire si mai ales sa zambesc intotdeauna cand imi aduc aminte cum arata soarele sursa Terrei de viata! Traiasca inspiratia si visele!

diydutziyk

| CreepyCrow a răspuns:

Luna

| Anna_6465 a răspuns:

Amn2.Sunt superbe! Dar ca sa aleg, hai sa fie soarele.big grin

| Klara a răspuns:

Luna, ca macar la luna ma pot uita fara prea mare efort ocular. Plus de asta e mult mai misterioasa si mai dark decat soarele

| Contrast a răspuns:

As alege luna, pentru ca e misteriosa, tacuta, si o poti privi in linistea noptii fara sa fi deranjat de zgomotul neintrerupt din timpul zilei... dar pe de alta parte...trebuie sa recunosc : fara soare luna nu ar fi nimic, iar soarele fara luna in ce s-ar mai oglindi noaptea! Asa ca nu pot sa aleg intre cei doi astri!

| darrio2007 a răspuns:

Ambele.Fiecare astru are farmecul sau.

| BabalGam a răspuns:

Soarelehappy
tie?
happywinking

| Brotacel a răspuns:

Buna!

Nu exista cuvinte pentru a descrie aceste 2 minunate corpuri ceresti pe care Dumnezeu Le-a creat. chiar nu pot sa aleg dintre ele vazand frumuseata lor. Cand stai si privesti luna, te linistesti, simti o pace in suflet care te cuprinde intru-totul. Cand vezi soarele pe cerul senin nu poti descrie fericirea din suflet care o ai pe moment si toata ziua. Si dorinta de a nu disparea...

Pa, pa.

| lala178 a răspuns:

Lunaaaaa:X

| # Soranna :x a răspuns:

Luna si soarele` e tot aiaa`!
:d
ambele`love struck
FUNDA?happy

| eu..sh doar eu a răspuns:

Mie imi plac ambelelove struck
daca Dumnezeu le'a dat pe amandoua. dc sa facem diferenta?big grin
si eu una nu cred ca ati vrea ca tt timpul sa fie numai ziua sau numai noapte.

| Dianaღ a răspuns:

Lunaa:X
tie?