| Kid_5810 a întrebat:

Cine este mai destept? Calculatorul sau omul?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Animalul este mai destept decat omul prin simplul fapt ca isi traieste viata simplu, nu alearga dupa nimic, nu ii e teama de nimic, doar iubeste.Atat.Ar fi minunat daca DOAR am iubi

| Alias2032 a răspuns (pentru Razvan):

Uita-te la asta si dupa aia mai vorbim pentru ca acest om e mai rapid ca ori ce geniu, calculeaza cel mai rapid din lume

vplay. ro /w atch /mg7 g9 ba2/

30 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Hmmmm pai deocamdata e omul... dar in cam 20 de ani se va schimba situatia!, desigur daca calculatoarele ar deveni mai destepte ca oamenii atunci sa te astepti la scenarii de gen terminator!

Apache
| Apache a răspuns:

De fapt eu am o alta intrebare! cine e boul care a dat stupid la toti?

| Malvina24 a răspuns:

Tocmai ce am discutat la scoala acest lucru cu doamna de informatica ajungand la concluzia ca omul este in prezent cea mai inteligenta fiinta din unievrs, calculatorul fiind facut tot de om, inventat tot de acesta si deci nu se pot compara una cu alta.

| anad a răspuns:

"Geniul Daniel Tammet, de 28 de ani, se poate lua la intrecere cu orice computer din lume. Tanarul, care in copilarie a suferit o criza de epilepsie ce i-a schimbat complet viata, este in mod indiscutabil cel mai inteligent om al planetei. El face calcule cu numere de peste 10. 000 de cifre in cateva fractiuni de secunda si spune ca vede fiecare numar intr-o aura de o anumita culoare...De fiecare data cand s-a intrecut cu cele mai performante computere existente, Daniel a castigat, demonstrand ca mintea omeneasca este net superioara celei artificiale."

| Aero a răspuns:

Mai degraba cine e mai rapid? Procesorul calculatorului sau creierul omului?
Calculatorul doar prelucreaza informatii fara a "sti"(precum noi, oamenii) ce reprezinta acestea. Raspunsul la intrebarea ta e evident. La a mea e si mai evident.

| cretzufinish a răspuns:

Daca ar sti sa faca si de mancare si mai ales sex (ca doar e baza in viata, pentru unii mai mult pentru altii mai putin) poate ar fi pe primul loc calculatorul, dar asa tot omul... sfinteste locul. laughing
PS: Trebuia sa fiu amuzanta big grin

| Doddel a răspuns:

Omul.

| AshuraElric a răspuns:

Omul... daca si-ar folosi tot creierul care i-a fost dat, calculatorul retine mult mai multe lucruri decat omul, insa noi suntem cei care-l programeaza sa faca acest lucru, deci care-i mai destept? Presupun ca omul, pentru ca el retine doar ce vrea si are nevoie, in timp ce calculatorul inghite tot ceea ce ii dam noi sa "manance"pana i se face rau si ramai fara el

| AnaBlackVampire a răspuns:

Omul pentru ca el a creat calculatorul!winking

| TwixulDrept a răspuns:

Omul e cel imi destept deoare ce el a creat calculatorul si metodele prin care el e mai eficient decat omul :d

| Nicoleta a răspuns:

Omul a creat calculatorul, insa tot omul a ajuns sa fie uneori controlat de calculator.
Logic vorbind, creatorul e mai destept decat creatia.

| Pho3nix a răspuns:

Omul controleaza calculatorul si el l-a inventat.

| alessutz11 a răspuns:

Cred ca este calculatorul. El nu da vina pe altii cand greseste...

| alessutz11 a răspuns:

Imi poti da si mie link-ul de la acel brain test? happy

| airflower a răspuns:

OMUL, NORMAL! El a creat calculatorul.si omul poate sa faca lucrurile reale nu virtuale.

| irina20 a răspuns:

Daca nu era omul calculatorul nu exista.Deci...

| positivity a răspuns:

Omul, suntem fiinte si gandim> Calculatorul gandeste? Nu.

Deci cred ca oamenii sunt mult mai destepti decat un calculator.

Da nu la toti oamenii ma refer, mai sunt si unii trilu'lilu laughing

| MikeRowe a răspuns:

Daca astea 2 ar fi combinate (Calculator cu minte de om)
Ar fi o "masinarie" super inteligenta

| Deddu a răspuns:

Omulhappy

| Bloondyna a răspuns:

Profesorul nostru are o zicala care cred ca iti raspunde la intrebare. Un calculator[telefon si alte electronice] este atat de destept ca omul care sta in fata lui [sau il are bla blachatterbox]. Deci cam asa e. Poate un calculator sa faca cate cerul si pamantul daca omul care il are nu stie sal foloseasca.

| GyeBaek a răspuns:

Parsoana mai despteapta este persoana care a creat calculatoru, adica eu.

| StefanStyle94 a răspuns:

Omu' ca el a facut calculatoru'happy

| ank a răspuns:

Mda...interesanta intrebare.thinking
eu una nu stiulaughing. calculatorul e bun la multe chestii. dar nu la atatea cat e omulthinking
cred ca omul.
dar la ce calculatoare exista acum prin state...oh go on nu stii la ce s t mai astepti

| Blanketation a răspuns:

Omu, ca nu ne folosim decat 10% din potentialul creierului. Daca am folosi mai mult am putea folosi telepatia pentru a ridica lucruri.

| PotHed a răspuns:

Din punct de vedere tehnic, calculatorul este superior omului
avand viteza etc... insa omul este superior din simplul fapt ca el poate gandi, nimeni nu la programat pe om sa faca x lucru
deci concluzia ar fi ca omul este superior masinariei

| blackboss a răspuns:

Omul dar cateodata calculatorul il intrece pe om

| Kid_5810 explică:

Anad, interesant raspuns.multumesc pentru informatie

| Kid_5810 explică:

Eu imi folosesc 13 % smug asa mi-a spus un brain test happy