| JasonMcCann a întrebat:

Cine imi poate spune niste glume bune?

Răspuns Câştigător
| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Iti spun o gluma mori de ras :
bula ii zice lui pacala
- pacala ti sa spanzurara parinti in padure
cand ajunge pacala cu bula in padure bula ii zice :
- pacaleala de 1 aprilie se spanzurara in garaj laughing)))))))) rolling on the floor)))))

un cioban avea doi caini albi ca sa ii deosebeasca unu la vopsit in negru si la celalalt ia taiat capu big grin big grin

vine invatatoarea la scoala si intreaba pe elevi :
P - ce ne da porcu?
E - carne
P- ce ne da oaia
E- lana si carne si lapte
P- ba bula da ce ne da vaca?
B- teme pentru acasa laughing)))))))))))))))))))) rolling on the floor))

intr-o zi doamna profesoara ii zice lui bula sa faca o propozitie cu cuvantul ou bula zice
B- prajitura
P- pai si unde-i ou?
B- in prajitura, doamna profesoara

Bula la dentist...
Bula:
- Domnule doctor, ma operati?
- Unde, ma' Bula?
- Pai, stiti dumneavoastra!

Intr-o zi Bula il intreaba pe tatal lui:
- Tata, ce mancam azi?
Taica-sau, suparat ca n-are un chior de ban, ii raspunde:
- Ei, un rahat mancam!
Bula raspunde:
- Bine, tu! Dar eu?!?

bula il intreaba pe taicasu :
B- ce faci tata?
T- mananc
B- ce mananci?
T- rabdari prajite vrei si tu?
B- a nu eu ma duc afara sa mananc bataie de la mama
T- pai?
B- pai iar am dat foc casei
laughing))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Bula ii zice lui maicasa
B- mama azi nu mai merg la scoala!
M- pai?
B- pai doamna profesoara nu stie sa calculeze alalta ieri ne-a spus ca 5+5 fac 10 ieri ne-a spus altfel cica 6+4 fac tot 10 laughing))))))

Bula era pe moarte si moartea ii zice :
Bula date jos de pe mine!

Bula si Strula se intalnesc la portile Raiului.
Bula:
- Strula, tu de ce ai murit?
- De bucurie! Da' tu?
- Eu, de frig! Da' cum adica ai murit... 'de bucurie'?
- Pai am primit un telefon la servici ca ma inseala nevasta. Am fugit acasa si m-am uitat peste tot; in dormitor, in bucatarie, pe balcon, in baie... Nimeni! Si atunci am murit de bucurie!
- Ba', prostule! Trebuia sa cauti si in frigider! Si-atunci, acum traiam amandoi!

Intr-o noapte hotii intra in casa la Bula. In timp ce aia cotrobaie peste tot locul, sotia lui Bula se trezeste si-i zice:
- Bula! Bula! Bula, trezeste-te, ca au venit hotii!
- Taci, femeie! Io ma ascund de rusine ca nu avem nimic in casa si tu urli in gura mare ca or venit hotii!
bula a intarziat la scoala profa l-a intrebat :
bula tu cu ce vi la scoala?
cu un audi
tu gigele tu cu ce vi la scoala?
cu gipu doamna
a doua zi iarasi a intarziat cand a venit profa l-a intrebat :
Mai bula tu de ce intarzi mai? thinking
pai da mi-a cazut lantu la audi big grin

9 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

-ce faci?
-nu!

-de ce nu are veverita coada in fata?
-ca in fata sta ea.

intr-o discoteca un baiat timid vede o fata frumoasa, si nu stie cum sa o abordeze.il intreaba pe un prieten ce sa-i spuna,la care prietenul:uite-o ca merge la baie,du-te dupa ea si cand iese spune-i ceva.
baiatul merge dupa ea la baie si fata staaa,si staa,timidul se gandeste ca sa-i spuna,in final,iese si fata,si baiatul (se sprijina de perete) si zice:ce faci frumoaso, te-ai c*cat?

asta suna mai bine daca il spui)
o broasca intreaba o barza (cand spui trebuie sa o faci cu gura mai mare):ce faaaaci baarzooo?
-as manca o broasca cu gura mare.
(tu serioasa, si cu gura mica mica)-serios?

merge una insarcinata in luna 8-a la doctor:vai domnu`doctor,ce sa fac sa nasc?
doctorul:du-te acasa si mananca un scaun,si apoi vei naste.
merge acasa,il mananca,apoi a doua zi iarasi:vai domnu`doctor,ce sa fac,ca deja nu mai pot,cum sa fac sa nasc?
D:du-te acasa si mananca un lighean,si sigur vei naste.
asta merge, mananca un lighean, tot nu naste.merge iar la doctor,asta ii zice sa manance o chitara. femeia o mananca, si apoi iar merge la doctor, ca trebuia sa nasca de vreo 2 saptamani.doctorul zice atunci:na, hai sa iti fac o radiografie, sa vedem daca e totul bine.si la radiografie vede un bebelas cu picioarele in lighean,stand pe scaun, si cantand la chiatara:-nu vreaaau sa ieeess, nu vreaaau sa ieees!

happy

| lalalalallll a răspuns:

Niște glume bune

| carminaburana43 a răspuns:

Trei barbati vorbeau intr-un bar despre sex.

Italianul: "Saptamina trecuta, m-am culcat cu draga mea Lucia, a fost grozav. Am uns-o toata cu ulei de masline, am facut dragoste patimasa si la final ea a gemut pentru 5 minute."

Francezul: "Saptamina trecuta, am facut amor cu iubita mea Amelie, a fost grozav. Am intins frisca peste tot trupul ei, am facut dragoste ca nebunii si la final ea a tipat pentru 15 minute."

Romanul: "Ei bine, saptamana trecuta si eu am facut dragoste cu Maria mea. Am dat-o prin untura, am facut sex si apoi ea a urlat sase ceasuri."

Uimiti, italianul si francezul il intreaba:
"Ce naiba ai putut tu sa-i faci sotiei de-a tipat 6 ore?"
"Mi-am sters mainile pe draperiile din sufragerie!"

| carminaburana43 a răspuns:

Un om de afaceri ii trimite un fax sotiei sale:
"Draga mea sotie, o sa intelegi ca acum cand tu ai 54 de ani, eu am anumite nevoi pe care tu nu mi le mai poti satisface. Sunt foarte fericit alaturi de tine, te consider o sotie minunata si, sincer, sper ca nu te vei simti ranita sau jignita cand vei afla ca in momentul in care tu primesti acest fax, eu fac s*x in hotelul Camino Real cu Nicole, secretara mea, care are 18 ani. Totusi, voi ajunge acasa inainte de miezul noptii."
Cand se intoarce tipul acasa, gaseste pe masa din sufragerie un biletel in care scria:
"Dragul meu sot, am primit faxul tau si nu pot decat sa-ti multumesc ca m-ai anuntat. Profit de aceasta ocazie sa iti reamintesc ca si tu ai tot 54 de ani. In acelasi timp, te anunt ca atunci cand vei citi acest mesaj, eu voi fi in mijlocul unei partide de s*x la Grand Hotel cu John, profesorul meu de tenis care, la fel ca si secretara ta, are tot 18 ani. Si cum, pe langa faptul ca esti un om de afaceri de succes esti si licentiat in matematica, vei intelege cu usurinta ca ne aflam in aceleasi imprejurari, dar… cu o mica diferenta: 18 intra de mai multe ori in 54 decat 54 in 18.
Deci nu ma astepta in aceasta seara, ma voi intoarce maine. Te saruta sotia ta care te intelege cu adevarat."

| CriminalăÎnSerie a răspuns:

Nimeni !

| JasonMcCann explică (pentru CriminalăÎnSerie):

Decat sa dai raspunsuri absolut STUPIDE, mai bine nu mai comentezi! Daca taceai, filozof ramaneai! Nu am pus intrebarea ca sa raspunda toata lumea aiurea!

| CriminalăÎnSerie a răspuns (pentru JasonMcCann):

Care`i problema raised eyebrows?

| atoatestiitoarea a răspuns:

Te duci la www.youtube.com si scrii la search MinelStudio
Vei gasi parodii, poeme umoristice de Ion Pribeagu în video, etc

| huuu a răspuns:

Sotia catre sot:
-Merg la vecina pentru 5 minute... Te rog sa mesteci in oala la fiecare sfert de ora!

-dragule, ii spune sotia, peisajul asta ma lasa muta...
- ok, campam aici...

Un barbat intreaba instructorul la sala de fitness:
- Vreau sa impresionez o fata, care aparat sa il folosesc? Instructorul ii raspunde: - bancomatul.