| Ricardo97 a întrebat:

Cine imi spune intrebari de logica ca cum a scos stefan cel mare sabia din fantana raspuns: uda. Cine da cele mai multe Funda

7 răspunsuri:
| Furculingură a răspuns:

Cum iese un cal din Marea Neagră?
Roşu.

Many logics.

| zurick a răspuns:

Bună!
1. Ce i-a luat Bulă lui maică sa de ziua ei?

Raspuns:Banii.

2.De ce cer bărbaţii mâna femeilor?

Raspuns:Ca s-au saturat de a lor.

3.Ce-i un punct negru cu două puncte albe?

Raspuns:Un purice cu vata in urechi.

4.De ce chârâie cioara când zboară?

Raspuns:Schimba viteza.

5.Cum se numesc dacii care gandesc?

Raspuns:Gandaci. happy

6. Unde au femeile parul negru si cret?

Raspuns:In Africa! Logic nu? happy

7.Care e diferenta dintre o gaina de 1 an si o fata de 18 ani?

Raspuns: 17.

8.Cand spune un eschimos,, Buna ziua?,,

Raspuns:Atunci cand stie romaneste.

9.Ce inseamna pentru un canibal o femeie gravida?

Raspuns:Kinder cu surprize. laughing

10.Cum fac dragoste ochelaristii?

Raspuns:Ii dau jos si si-o trag ca chiorii.

11.De ce stau blondele la colt cand e frig?

Raspunstongueentru ca au aflat ca are 90 de grade.

12.Cum pot 4 homosexuali sa stea toti pe un scaun si sa se simta bine?

Raspuns:Il intorc invers.

13.Cum se numeste o blonda vopsita in negru?

Raspuns:Inteligenta artificiala. happy

14.Tu conduci un autobuz de la Londra la Milford Haven in Tara Galilor.
La Londra, 17 oameni urca in autobuz.
La Reading, sase coboara si 9 urca.
La Swindon, doi coboara si patru urca.
La Cardiff, 11 coboara si 16 urca.
La Swansea, trei oameni coboara si cinci urca.
La Carmathen, sase coboara si trei urca.
Apoi ajungi la Milford Haven. Care este numele soferului?

Raspuns:Tu!

15.Un important diplomat a fost gasit mort intr-o zi de duminica la ora 10, in propria casa.
Sotia sa suna imediat la Politie.
Politia a interogat pe toata lumea din casa si a adunat urmatoarele alibiuri:
- sotia dormea
- bucatarul pregatea micul dejun
- gradinarul culegea niste legume
- menajera era plecata la posta sa ridice corespondenta
- omul de serviciu curata WC-ul
Cine este criminalul?

Raspuns:Menajera, deoarece posta nu lucreaza duminica.

16. Avem o eprubeta in pozitie verticala. In ea o minge de ping pong. Diametrul tubului este cu 2 *Cenzurat* mai mare decat cel al mingii.
Este interzisa:
- atingerea eprubetei
- atingerea mingii
- folosirea de instrumente pentru scoaterea mingii

Se invita un prieten pentru a scoate mingea din eprubeta. Cum trebuie sa procedeze?

Raspuns:Faci pipi in eprubeta. happy

17.In Romania nu poti face o poza unui om cu un picior de lemn. De ce?

Raspunstongueentru ca ai nevoie de aparat.

18.Cum se numesc rudele Papei?

Raspunstongueaparude.

19:Care e primul lucru care se intampla unui caine atunci cand sare in piscina?

Raspuns:Se uda.

20.Ce face elefantul la Soare?

Raspuns:Umbra.

21.Recent am citit numarul unei masini.Numarul era 314ZDA.Ce inseamna asta?

Raspuns: hehe :-> trebuie’be matematica laughing

22.Conduci o masina, in fata ta este o baba un bebelus si o caprioara, ce calci?

Raspuns:Frana.

23.Un avion se prabuseste la granita dintre Ungaria si Romania, unde sunt ingropati supravietuitorii?

Raspunsbig grine cand se ingroapa supravietuitorii? smug

24.Pe o sarma sunt 9 vrabii.Vine vanatorul si impusca una, cate mai raman?

Raspuns:Niciuna, pentru ca se sperie toate si isi iau zborul.

25.Am avut 10 pesti in acvariu, 5 sa-u innecat cati au mai ramas?

Raspunsbig grine cand se inneaca pestii? laughing

26.Cu ce picior a pasit stefan cel mare prima oara pe scara trenului?

Raspunstonguee timpul lui Stefan, erau trenuri?

27.3 pisici mananca 3 soricei in 3 minute.100 de pisici in cat timp mananca 100 de soricei?

Raspuns:In 3 minute, deoarece unei pisici ii ia 3 minute sa manance un soricel.

28. Daca-i spui pe nume nu mai e aici.

Raspuns:Liniste!

29.Ce merge pe apa si nu se uda?

Raspuns:Umbra.

30.Ce eveniment important s-a sarbatorit pe data de 25 decembrie 1762?

Raspuns:Craciunul laughing

31.Cum a scos Stefan cel Mare sabia din fantana?

Raspuns:Uda.

32.Ce apare in 1961 si nu va aparea in 6009?

Raspuns: cifra 1.

33.Ce este uşor ca un fulg dar nici cel mai puternic om nu poate s-o ţină mai mult de câteva minute?

Raspuns:Respiratia.

34.O data intr-un minut,
De doua ori intr-un moment,
Niciodata intr-o ora.

Raspuns: litera m.

35.Sunt 3 camere in care esti obligat sa intri si sa alegi in care ai vrea sa supravietuiesti: camera 1 o camera plina cu criminali inarmati pana in gat care te-ar face franjuri imediat
-camera 2 o camera plina cu lei nemancati de 5 ani
-camera 3 o camera cu gaz toxic Pe care o alegi?

Raspuns: lei nemancati de 5 ani sunt morti laughing deci camera 2.

36. Următoarele întrebări au acelaşi răspuns:

1. De ce se strica ceapa in pamant?

2. De ce ramane femeia gravida?

3. De ce se arde o plăcintă în cuptor?

Raspunstongueentru ca nu o scoti la timp.

37. După care luptă a murit Mihai Viteazul?

Raspunsbig grinupă ultima lui luptă.

38. Până unde intră un iepure în pădure?

Raspunstongueână la jumătate, că de-acolo iese.

39. Când avortează o cloşcă?

Raspuns:Când îşi abandonează ouăle.

40. Când este o găină mai grea?

Raspuns:Când e cocoşul pe ea.

41. Care e principalul motiv al divorţului?

Raspuns:Faptul că te-ai căsătorit.

42. Unde a fost semnată Declaraţia de Independenţă?

Raspuns:În josul paginii.

43. Cum se spune corect: pană de vulpe "în pălărie" sau "pe pălărie"?

Raspuns:Vulpea nu are pene.

44. Cum poate rezista un om 10 zile fără să doarmă?

Raspuns: doarme noaptea.

45. Dacă 10 bărbaţi au construit un zid de 10 metri într-o zi, la 2 bărbaţi cât timp le trebuie să-l construiască?

Raspuns:Nici un timp. Zidul a fost construit de ceilalţi 10 bărbaţi.

46. Ce nu poţi mânca niciodată la micul dejun?

Raspunstonguerânzul sau cina.

47. Dacă arunci o piatră roşie într-o mare albastră, în ca se va transforma piatra?

Raspuns: Intr-o piatră udă.

48. Unde-i mingea când e gol?

Raspuns:Între bare. happy

49. Daca vezi o pisica neagra ca iti taie calea, ce inseamna?

Raspuns:Inseamna ca merge undeva.
1.Ce este viata?

Raspuns: Cea mai transmisa boala pe cale sexuala.

2.Intr-o curte sunt 14 pui de gaina.Din 14 au mai ramas 15. Unde este un pui?

Raspuns: Unul e in plus.

3.Un elev isi intreaba profesorul ce este logica.Profesorul incearca sa ii explice:

-Ai acvariu acasa?

-Da.

-Deci inseamna ca iti plac pestii.

-Da.

-Daca iti plac pestii inseamna ca mergi si la pescuit.

-Da.

-Ei, daca mergi la pescuit mai fumei si o tigara, mai bei si un sprit.

-Da.

-Si daca mai fumezi o tigara si mai bei si un sprit, inseamna ca iti plac si femeile.

-Pai da.

-Ei bine, asta e logica.

Dupa, tanarul elev pleca.Peste cateva minute vine altul, cu aceeasi intrebare.Profesorul incearca sa ii explice:

-Ai acvariu acasa?

-Nu.

-Inseamna ca esti gay.

4.O pisica alba se urca in pom. Cum se da jos?

Raspuns:Alba.

5.Ce se afla intre Pamant si Soare?

Raspuns: Si.

6.Ce fac pestii cand sunt multi?

Raspuns: Bancuri.

7.Care este antidotul la Viagra?

Raspuns: Cocolino.O face moale si pufoasa.

8.Care a fost primul barbat care a spus:,, E nevoie de o femeie in casa!,,?

Raspuns: Mesterul Manole.

9.Un tren electric merge cu 80km/h si vantul bate cu 10 km/h.In ce directie o ia fumul?

Raspuns: Trenul electric nu scoate fum.

10.Stiti de se rostogoleste hartia igienica?

Raspuns:Ca sa ajunga jos.

11.De ce sunt prinsi hotii?

Raspuns: De politisti.

12.Ce ii trece unei muste prin cap cand se loveste de parbriz?

Raspuns: Fundul.

13.-Care-i diferenta intre femei si barbati? intreaba bula

-Ce nr poarta taica-tau la picior? raspunde strula.

-42.

-Dar maica-ta?

-36.

-Pai,vezi,asta-i diferenta:intre picioare.

Observati logica. big grin

14.Un test de nebuni: Doctorii iti arata o cada plina cu apa, o cana si o galeata tu ce alegi sa golesti cada?

Raspuns:scoti dopul.

15.Cine are pene si nu zboara?

Raspuns: Perna.

16.Cine se micsoreaa pe masura ce creste?

Raspuns: Anul.

17.Care este cea mai imbracata mare?

Raspuns: Marea Manecii.

18.Cine spune numai adevarul?

Raspuns: Oglinda.

19.Care sticle nu pot fi umplute cu cola?

Raspuns: Cele pline. big grin

20.La ce intrebare se poate raspunde cu NU pentru ca ar fi imposibil sa raspunzi cu da?

Raspuns: Dormi?

21.Ce se poate gasi intr-un buzunar gol?

Raspuns: O gaura.

22.Ce nu se topeste chiar daca se uda mereu?

Raspuns: Limba.

23.Ce trece peste rau stand locului?

Raspuns: Podul.

24.Ce poti vedea cu ochii inchisi?

Raspuns: Visele.

25.Ce-i gata si totusi trebuie facut zilnic?

Raspuns: Patul.

26.Cine intra mai intai intr-o casa?

Raspuns: Cheia.

27.Ce porti cu tine toata viata si nu simti?

Raspuns: Numele.

28. De ce blondele alearga dupa ce se spala pe cap?

Raspuns: Pentru ca se spala cu Wash&Go.

29. 1. Avem o girafa si un frigider cat ea. Cum bagam girafa in frigider?
Deschidem usa frigiderului si bagam girafa.
2. Avem acelasi frigider si un elefant. Cum bagam elefantul in frigider?
Scoatem girafa si bagam elefantul.
3. Leul tine o conferinta in jungla. Toate animalele sunt prezente, in afara de unul. Care este acel animal?
Acel animal este elefantul pentru ca el este in frigider.
4. Este un rau cu crocodili. Cum trecem raul?
Crocodilii erau la conferinta leului, deci puteai inota sau trece cu barca.

I: - De ce lumea comanda un cheesburger dublu, o portie mare de cartofi prajiti si o cola light?
R: That's easy, au diabet.

I: - De ce putem gasi un loc de parcare rezervat pentru handicapati in fata patinoarelor?
R: Pentru ca handicapatii au mai putin volum, deci frecarea cu aerul este mai mica, deci ei patineaza mult mai repede si mai bine decat "normalii"

I: - De ce sucul de lamaie este facut din arome artificiale si detergentii de vase se fac cu lamai adevarate?
R: Pentru ca atunci cand mananci de pe vasele spala-te cu detergent sa iti treaca si din mahmureala (2 in 1)

I: - De ce pentru a inchide programul Windows, trebuie apasat mai intai pe "START"?
R: Pentru ca orice sfarsit are un inceput (la windows este blue screen of death)

I: - De ce se sterilizeaza acul serigii inainte de eutanasie?
R: Pentru ca este posibil ca unii microbi din ac sa anuleze efectul injectiei

I: - De ce daca zborul avioanelor este din ce in ce mai sigur, aeroportul se numeste "terminal"
R: Pentru ca pasagerii sa stie cand s-a terminat cosmarul

I: - De ce apasam mai puternic pe tastatura telecomenzii atunci cand bateriile sunt pe sfarsite?
R: Pentru ca atunci ne dezvoltam in subconstient puterile telekinetice si producem energie acumulata prin diverse metode gen: "imi bag picioarele in ea de telecomanda!" "fai, nevasta, de ce umbla instalatorul in chiloti pe-aci?" etc.

| EnciclopediaProstiei a răspuns:

Poti s-o scoti in 15 mii de feluri nu doar uda. ce astea-s intrebari de logica...

| NuAmGasitUnNume a răspuns:

Mama, tata, de azi vreau sa locuiesc singur

Bine, unde o sa mergi?

Eu? Voi!

| viperra a răspuns:

Cine l-a batut prima oara pe Stefan Cel Mare? parintii

| SlєndєrGirL a răspuns:

Daca astea sunt intrebari de logica eu sunt regina italiei. sunt pur si simplu glume seci pe care numai retardatii le spun si nu au nici un haz

| Ricardo97 explică:

Intrebarea de logica pe care am scris-o era model spune-mi pe cineva cre sa raspunda fara sa fi citit pe undeva?