| anonim_4396 a întrebat:

Cine mă face și pe mine să râd?

17 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Da un subiect care îți place și încerc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Îmi place umorul de calitate...mai puțin cel negru.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Eh atunci mă retrag.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Știi de ce Dumnezeu a făcut întâi bărbatul și apoi femeia? big grin

Pentru că întâi a vrut să lucreze pe o ciornă happy

| Celcestietot a răspuns:

Este mai veche, dar merge big grin

https://youtu.be/JjQiRLtXtuY

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Https://youtu.be/EVcgHpq7ZXs

| CodrutElian1990 a răspuns:

De ce vrei sa pacatuiesi? Umorul vine de la satana.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CodrutElian1990):

Nu rezonez. Chiar și Dumnezeu are simțul umorului.winking

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar? Esti cam... nestiutoare. Dumnezeu nu glumeste niciodata. Nu ia in deradere pe nimeni. Daca nici asta nu o stii, vai de invatatura religioasa pe care o ai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CodrutElian1990):

Să ai umor nu înseamnă să denigrezi sau să fii vulgar. În prezent asta a ajuns umorul. Dar nu e de mirare într-o societate care merge la vale. straight face

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si tu mergi la deal, dar esti prea slaba pentru asa ceva. De mii de ani se spune ca societatea se degradeaza, dar inca ni s-a degradat de tot si nici nu se va degrada, deoarece va fi asa cum este intr-un moment dat. Cand aud pe unii mai in varsta ca "pe vremea me nu era asa de depravata lumea" ii detest.Era si atunci, dar mass-media nu era ca sa difuzeze toate mizeriile, mizerii din care se hraneste (asa cum s-a hranit si cu sute de ani in urma) o parte din societate. Pe mine ma oripileaza can-canurile. Din aceasta cauza in camera mea, unde mai lucrez, televizorul functioneaza arar.
Eu ma refeream la umorul bun. Nu, Dumnezeu nu foloseste umorul, nu foloseste critica, nu foloseste gluma, deoarece, fiind atotputernic, el determina pe fiecare individ ce sa faca fara aceste lucruri. El este o reprezentare serioasa, nu se deda la asemenea nimicuri.
Sau nu o fi atotputernic?! Ce zici?

| BecSpart a răspuns:

Am niște întâmplări super mișto dar nu stiu daca sunt pe gustul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru BecSpart):

Putem afla dacă sunt.

| ProblemBoy a răspuns:

Deschide gura ca intra cucu

| Pamanteanul a răspuns:

A fost odată un om care nu știa care e sinonimul la struguri, asa ca să dus la frigider a mâncat struguri și a aflat altceva, a aflat ca nu mai are frigider ca i l-au furat hotiii

Am ris 3 zile la bancu asta

Hahahahah