| XxThoumaxXAndyXx a întrebat:

Cine spune bancuri/glume? Cel mai amuzant primeste funda.happywinking

Răspuns Câştigător
| eutunoilafilm a răspuns:

Intr-un magazin intra un negru cu un papagal imens, colorat viu, pe umar. Vanzatoarea exclama uimita:
- Vai, ce frumos este! De unde il ai?
- Din Africa, raspunde repede papagalul.

Logica feminină:
- Nu e online, e cu nenorocita aia!
- E online, vorbește cu nenorocita aia!

Un puşti vine revoltat de la şcoală şi îi spune tatălui său că acolo îl pun să înveţe numai inutilităţi. Tatăl îl întreabă uimit:
- Cum adică?
- Păi, la istorie ne pune să memorăm nişte ani: 1848/1877-1878/1907/1944/1989. Cică sînt importanţi!
- Altceva…
- Păi, la geografie tot aşa, trebuie să reţinem tot felul de denumiri, ca de exemplu: Carpaţii „Scurburii", Strâmtoarea „Fosfor" şi Dardanele, de parcă mi-ar folosi la ceva chestiile astea! Dacă mă întreabă careva, merg repede la un Internet-Café, dau search cu Google şi aflu… simplu, nu?
- Da, fiule, da’ să zicem că ieşi şi tu cu o fată, şi cum vă ţineţi voi aşa, de mână, ea te întreabă ce înălţime are vârful Chomolungma?
- Nu-i problemă! Merg repede la un Internet-Café, că-i deschis non-stop, dau search cu Google, aflu şi mă întorc să-i spun…
- Da, da’ până te întorci tu să-i spui că are 8. 848 m, s-ar putea să o găseşti ocupată!
- Cu cine?
- Păi, tot cu un prost aşa ca tine, da’ care are laptop!

Sper ca-ti plac.

| XxThoumaxXAndyXx explică (pentru eutunoilafilm):

Imi plac...astept pana maine si daca nu mai gasesc, poate vei castigabig grin

14 răspunsuri:
| CastraveteMurat a răspuns:

Google.

| CautNume a răspuns:

Inca unu pe care-l uimesc daca-i spun ca exista gugal devil

| XxThoumaxXAndyXx explică (pentru CautNume):

Mai fi uimit daca mi=ai fi zis ca nu esti prost/proasta, dar asa ...nustraight face

| CautNume a răspuns (pentru XxThoumaxXAndyXx):

Sincer... Mie nici nu-mi pasa ce zice un/o inteligent/a ca tine care se crede mare destept/desteapta...

| XxThoumaxXAndyXx explică (pentru CautNume):

Ma bucur ca nu pui la suflethappy...chiar ma bucurhappy

| SamSon a răspuns:

- Bula, sa-l aduci pe fratele tau de la gradinita.
- Bine, mama.
- Daca s-a udat, sa-l schimbi.
- Bine, mama.
- Ma, Bula, asta nu-i copilul nostru!
- Pai n-ai zis tu sa-l schimb daca-i ud?

| Inutza0102 a răspuns:

1. Doua bomboane stau pe acoperis.
I:Care sare prima?
R:Cea de...mentalaughing

2.Sotia mea e frumoasa, desteapta, cu simtul umorului si chiar acum se uita la mine cand scriu asta...

3. Un tip intra disperat pe usa cabinetului:
- Domnule doctor, domnule doctor, sunt disperat, in fiecare seara, cand ma bag in pat am impresia ca este cineva sub pat.
Cand ma uit sub pat, am impresia ca este cineva pe pat… si tot asa… pe pat, sub pat, pe pat, sub pat… o sa innebunesc.
- Domnule, asta o vom rezolva fara nici o problema in trei ani de sedinte. Vino de trei ori pe saptamana!
- Dar cat costa o sedinta la dumneavoastra?
- Numai o suta de dolari…
Tipul pleaca dezamagit. Peste cateva luni doctorul il intalneste din intamplare pe respectivul plimbandu-se linistit pe strada:
- De ce nu ai venit la mine ca sa facem tratamenul?
- O suta de dolari sedinta? Am rezolvat-o cu 10 dolari! Mi-a spus un barman cum sa scap de obsesie…
- Pai cum asa, un barman?
- Da, mi-a dat solutia: am taiat picioarele patului…

| libertat a răspuns:

Baietu vine bukuros acasa si il intreaba pe tatiku: -baietu: tatiku, so skunkin bautura. -tata: ei si ce? -baietu: acum vei bea mai putin -tata- nu, amu ai sa maninci mai putin

Un om a venit la spitalul de nebuni sa i-a pe cineva acasa. Dar la care doctorul:
-Imi pare rau dar nu a dat testul
-Ce test trebuie sa treaca?
-Umplem o cada cu apa si il intrabam cu ce o golim mai repede cu o cana sau cu o lingura?
-Orice om normal ar spune cu cana
-Ba nu, orice om normal ar spune ca ar scoate dopul de la cada
-Imi pare rau aveti nevoie de un control

Doi studenți stau pe o bancă în parc, în jurul lor mai mulți porumbei ciugulesc faramituri de pe jos. - Ai adus pâine pentru porumbei? - Nu, pentru că nu am avut bani. - Lasă, nu-ți fă griji, îi mâncăm și fără.

Doi politisti sunt la un exzmen de limba romana si trebuie sa faca o propozitie.
Primul politist spune: "Pe camp sunt 2 boi."
Al doile spune:
- Nu! nu e bine pentru ca lumea o sa creada ca noi suntem boii. Stai ca stiu eu una mai buna: "Pe camp sunt 2 boi in afara de noi 2".

- Trezeşte-te, dragă, cred că în spatele casei e un hoţ, încearcă să forţeze geamul de la bucătărie. - Lasă-l în pace, poate reuşeşte să-l deschidă, eu mă chinui de o jumătate de an şi nu am reuşit⦿

Alo, 112? - Care este urgenta dv? - Doua fete se bat pentru mine. -Si care este problema? -Cia urita e pe cale sa invinga

Tatal ii spune fiului:- te ai murdarit ca un purcelus..Stii ce este u. n purcelus? Fiul raspunde-: da, fiul tata purcelusul este fiul porcului...

http://www.bancuri.ha-ha.ro/

| XxThoumaxXAndyXx explică:

Stiu unde sa gasesc bancuri. vreau bancuri noi, zise de voi.happy

| GhostStar a răspuns (pentru XxThoumaxXAndyXx):

Toate sunt luate de pe site de bancuri...repost repost repost

| EJxJtK a răspuns:

Merge Bula la scoala, il vede Alinuta si ii da cu o hartie mototolita in cap:
-HEAD SHOT! striga alinuta.
Bula ii da cu o carte peste fata:
-FACE BOOK!

Programul TV pe timp de iarna:
-"Gheata cu Razvan si Dani"
-"Tanar si inzapezit" episodul 3642
-"Zapada pentru fiul meu"
-Desene animate "Tom si Gerul"
... -"Deszapezeste mama drumul", emisiune cu cantece de iarna, prezentata de Fuego
-"Acces Blocat" cu Simona Gherghe
-"Vrei sa fii un bun drumar?" cu Virgil Iantu
-"Ce-am la tampla doctore?" emisiune de cucuie si fracturi pe gheata.Prezinta Oana Cantacuzino.
-"Te pui cu bocnele", prezinta Dan Negru.
-"In gura sobei" cu Mircea Badea.
-"Un show canceros", prezinta Dan Capatos

Culmea culmilor 1:Un surd sa auda de la un mut ca un orb a vazut un schiop alergandu-l pe chel sa-l traga de par
Culmea culmilor 2:Ar fi culmea s-o stiu si pe asta!

| XxThoumaxXAndyXx explică (pentru EJxJtK):

Sunt amuzante... dar mai astept sa vad care sunt cele mai amuzantehappy