| Iunny17miaow a întrebat:

Cine stie cele mai tari bancuri? Dau funda pentru cel mai original si amuzant banc.

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Rau Ion si Maria in luna de miere la un hotel. Deodata suna telefonul Mariei.Era mama ei.
Mama:marie, ati facut si voi ce fac tinerii?
Maria:Nu
Mamatongueai voi ce faceti acolo?
Maria:Eu ma uit la televizor si Ion citeste ziarul.
Mama:Spune-i lui Ion sa bage ce are el mai gros in gaura unde faci tu pipi.Va sun mai incolo!
Maria:Bine.Pa!
Maria si Ion fac in tocmai. Dupa o ora suna din nou mama Mariei:
Mama:Ati facut ce am zis eu?
Mariabig grina.
Mama:Si cum e?
Maria:Ion e de o ora cu piciorul in WC

8 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Parintii lui Ion vin in petit la parintii Mariei si stabilesc nunta peste doua saptamani. Seara Ion si Maria ies la poarta ca tinerii. Se iau in brate se pupa, se giugiulesc si la un moment dat Ion zice:
- Marie hai sa ne-o punem! Ce mi-e amu, ce mi-e peste doua saptamani? Tot femeia mea esti.
- Ioane, nu. Cand om iesi din altar, sunt a ta toata, pana atunci nimic.
- Bine fa, dar macar arata-mi-o si mie s-o vad!
Maria ridica fusta si zice:
- No bine uite-o!
Se da Ion aproape, se uita, stramba din nas si zice:
- Marie e musai amu, ca dupa cum miroase, nu mai tine doua saptamani.

| Barajag a răspuns:

- De ce nu are Mos Craciun copii?
- Pentru ca vine doar o data pe an si atunci isi da drumu pe horn.
De ce e Mos Craciun mereu fericit? El stie unde stau fetitele rele!

Erau doi reni. Unul era numai coaste si celalalt era numai coarne. De aceea, pe unul îl chema Costel si pe celalalt Cornel.

| BruneTTe a răspuns:

Un tip se uita la televizor si se trezeste cu o tigaie in cap de la nevasta-sa:
- Asta pentru ce este, draga?
- Ce e cu numele Laura Jonson, scris pe biletul ala?
- A, este numele unui cal pe care am pariat la cursele de cai!
Pleaca tipa linistita... A doua zi, iarasi se trezeste tipul cu o tigaie si mai zdravana in cap.
- Asta pentru ce mai e, draga?
- Te-a sunat calul!

rolling on the floorrolling on the floor

| SweetDreamss a răspuns:

Doamna Y si un domn cu cainele, in statia de
autobuz. Cainele se apropie de femeie. Asta, nevricoasa, zice:
- Luati-va cainele de langa mine ca simt cum mi se urca
un purice pe picior!
- Bobi, vino aici, doamna are purici!

Trei prieteni au mers la un film cu sotiile. La pauza, barbatii merg la baie, unul dintre ei zice:
- Bai, voi stiti ca nevasta mea a vazut "Capra cu trei iezi" si a facut trei copii?!
Celalalt spune:
- Bai, ce coincidenta, femeia mea a vazut "Alba -ca-zapada si cei 7 pitici" si a facut 7 copii!
Ultimul, ingrijorat, spune:
- No`, pai va las, plec dupa nevasta, ca se uita la "101 dalmatieni"!

| DreamingAloud a răspuns:

- un popa mergea pe bicicleta si se apropie de intersectie
- politistul din intersectie il intreaba: Unde mergi parinte?
- popa raspunde: Cu dumnezeu inainte fiule!
- politistul: Amenda date dracul, ca nu aveti voie doi pe bicicleta!

Bula se intoarce acasa foarte trist, dupa ce plecase sa ceara mana prietenei sale. Vazandu-l suparat, tatal sau il intreaba:
- Ce s-a intamplat Bulisor, te-a refuzat?
- Da... Mi-a tras si o palma!
- Cum asa? Nu i-ai spus cum te-am invatat eu? "Draga mea, timpul se opreste in loc pentru mine cand privesc in ochii tai!"
- Vai! Asta era! Am gresit formularea. I-am spus: "Ai o fata de mi se opreste ceasul!"
Bula si Lenuta erau casatoriti de 25 ani.
Intr-o vineri, Bula vede sub pat o valiza.
- Ce e cu valiza asta?
Se rosi Lenuta un pic si zise:
- Dragule, trebuie sa-ti marturisesc ceva. Deschide valiza. Deschide Bula valiza si inauntru erau: trei cartofi si 50. 000 de dolari.
- Ce e, fa, cu cartofii astia?
- Dragule, de-a lungul casniciei noastre, de cate ori te-am inselatat am pus un cartof in valiza.
- E, lasa ca nu-i asa rau.
- Dar ce e cu cei 50. 000 de dolari?
- Pai, de cate ori am adunat un kg, l-am vandut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-un autobuz sunt 50 de oameni urati. Are loc un accident groaznic si toti mor. Acestia ajung in Rai, iar Dumnezeu le spune ca asa ceva nu ar fi trebuit sa se intample, asa ca le va indeplini o dorinta fiecaruia. Primul om isi doreste sa fie frumos. Al doilea la fel si tot asa pana la al cincizecilea, care cu un ranjet pe fata spune : " Imi doresc sa fie toti urati cum au fost "

| Rubi91 a răspuns:

N padure, Scufita Rosie se intilneste cu Pinochio. Incep sa se zbenguiasca si Pinochio cade cu nasul sub fustita Scufitei Rosii.(chiar in...)
-Vai, Scufita Rosie, imi cer scuze ca am nimerit cu nasul tocmai acolo, dar am sa-l scot imediat.
-Nu, nu-l scoate, lasa-l acolo, mai bine spune repede o minciuna laughing