| Andrei5000 a întrebat:

Cine stie cum se aprinde o candela ortodocsa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai candela se aprinde asa:
- faci fitilvpentru candela din vata daca trebuie, daca ai dintr-aia cu fitile gata facute si cu plutitor nu e nevoie
- pui ulei
- aprinzi o lumanare
- apou aprinzi fitilul
Asta este tot asa se aprinde si la mine la biserica.

8 răspunsuri:
| Trinitas a răspuns:

Stii, ar fi mai bine sa inveti gramatica de clasa I decat sa aprinzi candele.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cu chibritul sau cu bricheta. Din fericire, omul a descoperit focul de ceva vreme incoace si nu mai e nevoie sa tii o lupa in soare si sa astepti pana la loc comanda sa se aprinda fitilul ala. Ca doar n-o fi flacara olimpica!

| NothingToEat a răspuns:

Cu talent

| William a răspuns:

Cu un chibrit sau cu bricheta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In casa? sau in inima?

| Silviuloan a răspuns:

Intr-un pahar se toarna ulei, se pune o pluta cu fitil (gasesti la biserica) si se aprinde.

| Dragnea_Veronica_1989 a răspuns:

Stiam ca se pun 9 picaturi de agheasma, 9 picaturi de mir si fitil cu pluta, si pe mine ma intereseaza cum se aprinde, si gasesc fel si fel de pareri, o sa intreb un preot.