| RAY a întrebat:

Credeti ca limbajul vulgar mai ales din partea unei femei este moral, amuzant sau jalnic?

https://www.youtube.com/watch?v=IBtqI0H15VQ

6 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Depinde, pai din partea oricui, ca e tot aia, ca barbat ca femeie. Depinde de persoana care aude limbajul vulgar, daca nu e ca insulta pentru celalalt, celalalt depinde cum e ca fel de a fi, unii considera jalnic, imoral, altii amuzant, deci e relativ, nu putem generaliza.

| LPCTSTR a răspuns:

Personal, daca scopul este bine definit, de ce limbajul vulgar n-ar fi moral?

| gemeni6226 a răspuns:

Nu sunt de acord cu nici un fel de limbaj vulgar din partea unei femei care se respecta.Deci este jalnic si prin acest limbaj se autocaracterizeaza. Daca nu poti obtine altfel aplauzele sau risetele unui public decat folosind un limbaj vulgar e trist caci asta poate face oricine sa se faca de ris vorbind vulgar.

| sabin89 a răspuns (pentru gemeni6226):

"Nu sunt de acord cu nici un fel de limbaj vulgar din partea unei femei..."
Dar din partea unui bărbat?

| gemeni6226 a răspuns (pentru sabin89):

La,la,la acum tu nu sti ca exista lucruri care se subinteleg, dar daca tie iti trebuie ceva explicit ca nu simti subintelesul, atunci tie in mod explicit iti spun ca nu, bineinteles ca nu.Cine doreste sa am o parere proasta despre, poate da inainte cu asa ceva.Dar sunt unii ca doara societatea asta e destul de pestrita, carora le doare undeva de parerea orisicui.

| irina4219 a răspuns:

Jalnic