| Zambet a întrebat:

Cum fac oltenii laptele praf? Primul raspuns corect fundita!

39 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

De ce neaparat olteniiwaiting? In ultima vreme doar la olteni va e gandu`, TPUlaughing. Sunt olteanca si habar n-amlaughing. Se ia un facalet si se bate laptele pana ii sare prafu` din eldevil. Glumii.big grin

| marrr a răspuns:

@tipu, multumesc ca m-ai corectat. Chiar nu-mi dadusem seama de greseala. Eram chiar atenta pe ceea ce aveam sa spun dupahappy. Te simti mai bine acum, ca mi-ai atras atentia? Sunt sigura ca dalaughing... si ti-a luat mult sa scrii acel text, nu? Nu-mi spune mie sa "tac, tac, tac". Sa nu crezi ca-mi schimb parerea despre tine doar pentru ca stii si tu ce face o cratima intre o negatie si-un verb. Faci asta doar pentru a ma baga pe mine la fund, dar n-ai sa poti.
"Neuroni pe cale de disparitie.", "la inteligenta ta doar atat stii sa faci". Mai, dar smecher mai esti tu! De unde ai gasit toate aceste structuri cu care sa ma dai pe spate? Nu-ti merge. Pot spune chiar ca i se potrivesc celui care le zice, dar nu o faclaughing. Nu mai incerca atat sa te dai cine nu esti.

| marrr a răspuns:

Am pus cele doua structuri intre ghilimele, adica au fost spusele lui tipu, nu ale melelaughing Doamne.

| marrr a răspuns:

E treaba ta cui ii dau eu inteligenti si amuzant?laughing Nu. Mi s-a parut o gluma buna si ti-a intors-o foarte bine Zambet, deci lasa-ma.
Eu sunt cea care face faze, sau tu? Ti-am intins o mana, ai dat cu sutul, pa si la revedere.

| TraficantaDePufuletzi a răspuns:

Arunca vaca pe geam!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Cred ca cea mai buna metoda este a lui @hombre! Nu este dureroasa, nu necesita utilaje (avioane) si se poate obtine un randament foarte mare daca se face un blestem colectiv, la tot grajdul! Bravo omule! Poti patenta metoda! big grin

| Hombre a răspuns:

Se aseaza in fata vacii si o blesteama, alegesar prafu' de laptele tau. laughing

| CastorR a răspuns:

Arunca vaca din avion in storcator

| Gentiana a răspuns:

Arunca vaca din avion

| Cσσкiє a răspuns:

Aruncă vaca din avion. happy

| juniper a răspuns:

Bat laptele cu tot cu vaca sau arunca vaca de pe Everest.

| Saya_1767 a răspuns:

Mai bine ca moldovenii

Răspuns utilizator avertizat
| criss:) a răspuns:

Arunca vaca din avionlaughing

| MOONWalk_8865 a răspuns:

Pai intai, mulge vaca, si dupa sufla in el panal usucalaughing)))

| MOONWalk_8865 a răspuns:

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...cred ca m-am prins. Ei avand vaci, nu-l fac.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Sunt olteanca dar nu stiulaughing

| Locaa a răspuns:

Eu sunt moldoveanca si n-am de unde sa stiu cum fac aia laptele praf, dar zic si eu cum au zis cei din inaintea mea:arunca vaca din avionlaughing

| Brotacel a răspuns:

Buna!

Arunca vaacaaa din avion. happy

Pa, pa.

| Brotacel a răspuns:

Pfff.saracul de tine, tipuleee...stii de ce nu mai ai neuroni? pentru ca unul singur s-a plictisit la tine si a disparut si elwinking...

Pa, paaaa.

| Brotacel a răspuns:

Buna!

Mai tipule... tin sa iti spun ca eu am terminat de mult scoala...si sunt psiholog acum, nu am vorbit in privat cu @zambet, sunt destul de mare sa constientizez ceea ce fac.
Avand in vedere ca sunt psiholog, observ comportamenul tau irational care vrea sa dovedeasca "desteptaciunea" intruchipata pe care nu o ai.
De la o simpla gluma, s-a ajuns la cearta asta numai din cauza ta ca te-ai gasit tu sa critici pe altiithinking ce chestie.mai rar asa ceva pe TPU.
P.s.nu am ramas corigenta niciodata la nimic.cu atat mai mult la biologie care era una dintre materiile mele preferate.no talking.

Pa, paa.

| moodyblues a răspuns:

Asta e de pe timpul lui pazvante chiorul.

| kiddutssa a răspuns:

Pai simplu. Pentru inceput se ia una bucata vaca, sa mulge si apoi laptele se pune la tocat. De acolo rezulta un praf alb, pe care il numim noi lapte praflaughing

| Zambet explică:

@tipu...nu esti impresionant sincer.happy

Am zis de olteni deoarece toate bancurile vechi sunt cu olteni.cum e bula si nu zic"tipu". asa pot sa zic olteni si nu spanioli.winking

| Zambet explică:

Vai de mine tipulee... vorba lui @marr...neuroni pe cale de disparitie.no talking

| vladutz00 a răspuns:

O bat cu furca si dupa aia o mulg laughing)