| Hammurabi a întrebat:

Cum naiba ăia din filmele americane, se trezesc, se duc și aleargă, se întorc, fac duș și mai au timp să ia și micul dejun înainte să plece la muncă.
Eu mă trezesc, fac pipi și deja am întârziat.

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca bei bere in vise si urinezi o ora cine e de vina, numai bea man, tine post macar in vise sau puneti clama pe penis, urineaza la lucru esti platit naibi

| Hammurabi explică (pentru RAY):

De ce bre, tu funcționezi altfel? Nu faci pipi dimineața?
A, am uitat. Tu ești neamț. Meticulos și precis.
Faci pipi programat la ore exacte. laughing

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Klar,sa stii ca Hitler nu a urinat din 1939, am auzit ca dupa ce sa omorat a ajuns in iad si a stins focul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă te trezești la 6 ai suficient timp pana la 9 sa faci de toate

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se trezesc la 5.
Serviciul începe la ora 9.
Nu se mocăiesc ca mine și ca tine.

| Andreeush a răspuns:

Asta se întâmplă numai în filme laughing

| J0B0MAT a răspuns:

Alea sunt filme sf.

| gabicoo a răspuns:

La mine e mai grav.
Eu nici nu mă trezesc și deja am întârziat.
laughing
" American movies made for stupid people "
Nu?

| Lioana a răspuns:

1. Ei se trezesc mai devreme.
2. Merg la serviciu mai tarziu.
3. Orice e posibil in filme.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Pentru că filmele nu au nicio legătură cu viața de zi cu zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alea sunt filme regizate.
Astea sunt filme unde tu eşti propriul tău regizor.

| EcceHomo a răspuns:

Și eu alerg dimineată, doar că micul meu dejun constă dintr-o banană pe care o manânc în mașină. Dușul este scurt, la fel de scurt ca și scurtul din saloanele roz ale japonezilor.
Deci, se poate.winking

| Hammurabi explică (pentru EcceHomo):

Wow... dimineața nu știu nici cum mă cheamă laughing

| CarcotasulVesel a răspuns:

"se trezesc, se duc și aleargă, se întorc, fac duș și mai au timp să ia și micul dejun înainte să plece la muncă."

scena a fost filmata in 4-5 saptamani si s-au turnat 20-150 de duble pentru fiecare sub-scena (trezit, alergat, intors, dus, mancat, plecat la munca)

| Hammurabi explică (pentru CarcotasulVesel):

Adică în realitate nu se întâmplă așa?

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru Hammurabi):

Vara e posibil sa te scoli la 5 cand e deja lumina bine si sa ajungi la 10 la servici

insa in general depinde de mai multi factori, cat de devreme te trezesti, cat de mult alergi, cat de departe e serviciul, in Bucuresti faci 1h dintr-un sector in altul, in New York faci mult mai mult din cauza ca traficul e chiar criminal pe distante lungi iar orasul are o densitate MULT mai mica decat Bucurestiul, Bucurestiul e unul din cel mai dens populate orase din lume, iar daca stai la periferie atunci TREBUIE sa mergi cu masina macar o bucata si cu ce ajungi la servici, daca mergi cu masina sau daca mergi cu metroul, plus cat de departe stai de cea mai apropiata statie de metrou si cat de mult trebuie sa mergi pe jos de la metrou la servici
ETC.

| OrdanKarris a răspuns:

Trezit, cacare, flotari, dus, mancat, servici - o ora juma, mai mult decat suficient. Nu alerg dar fac flotari.

| adishorMS a răspuns:

Am auzit bancul asta, e frate cu acesta Dimineata in pat 7:30 suna ceasul mai dorm 30 min. ma trezesc ora 9, la serviciu e ora 14:30 mai dorm 30 min. ma trezesc 14:31