| AndrElle a întrebat:

Cum scăpați de un magician?

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Ii eliberezi iepurele din joben.

40 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu o vrajă mai puternică.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Il vind pe olx

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Recurgi la un truc mai inteligent decât al lui.

| gabicoo a răspuns:

O chem pe Abramburica!
winking

| Zuzu1991 a răspuns:

Il vindem la negrii bantu
tu, cum faci?

| AndrElle explică (pentru Zuzu1991):

Eu nu știu de aia am întrebat.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru AndrElle):

Incearca din nou
daaaar, de data asta
foloseste un ciocan... MAI MARE big grin

| AndrElle explică (pentru Zuzu1991):

Ce sa incerc?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru AndrElle):

?!?

| AndrElle explică (pentru Zuzu1991):

Magie. și ce să fac cu ea?

| StrongHeart a răspuns:

Îl iau la palme si îl trimit înapoi la Hogwarts sa mai învete.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Ii zici:"Dumnezeu sa te mustre Satano!"

| Legion7X a răspuns:

Câți ani ai și ce-i cu magicianul? Cum ți-a venit ideea de a pune întrebarea asta?

ai avut vreo conversație cu vreo persoană pe internet?

| AndrElle explică (pentru Legion7X):

O întrebare simplă. Sunt în vârstă.

| Legion7X a răspuns (pentru AndrElle):

Atunci asta, nu este o întrebare. Este o întrebare de copil fară rost, din plictiseală.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adblock

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce patologie suferi draga?

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce e amuzant? E din Biblie. Si magia se face cu puterea lui Satan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îl dai afară.

| AndrElle explică (pentru anonim_4396):

Cum?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndrElle):

Pe ușă

| AndrElle explică (pentru anonim_4396):

Pe ușă am să-l scot. Aaapai pe unde?

| Mopmop a răspuns:

Poti fi te rog mai explicita?
Te referi la un excroc sentimental poate?!

| AndrElle explică (pentru Mopmop):

Nu magician, magician!

| Mopmop a răspuns (pentru AndrElle):

Pot sa spun ca raspunsul asta m-a lasat paf...

| Mopmop a răspuns:

In primul rand... ar trebui sa spui contextul in care l-ai cunoscut si ce relatie ai tu cu el.
In cel mai fericit caz ii poti spune sa faca un truc magic sa dispara din viata ta! Asa demonstreaza ca e un artist talentat si desavarsit!

| AndrElle explică (pentru Mopmop):

Nu-l cunosc. Asta e ideea.

| Mopmop a răspuns (pentru AndrElle):

Uite...daca nu ti se pare ideea deplasata iti dau numarul meu de watssap in prv si vorbim mai multe. Aici discutia e laconica si chiar nu se intelege nimic.

| AndrElle explică (pentru Mopmop):

Nu am.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Cum întrebarea a fost pusă la "siguranță pe net", cred că e vorba de hărțuire online.
Soluție: blochează-l!

| mihaela000ela a răspuns:

La ce te referi? la o persoana care practică magia? sau la acel
artist desăvârșit, care obține efecte deosebite prin arta sa?

| AndrElle explică (pentru mihaela000ela):

Artist desăvârșit?

| mihaela000ela a răspuns (pentru AndrElle):

Nu oricine face din magie o arta ...Houdini a ajuns remarcat datorită numerelor sale incredibile de evadare ce sfidau moartea. El a ajuns să evadeze din lanțuri, cătușe și până la cabluri și funii atârnate de zgârie nori. Unul din trucurile de iluzionism memorabile este acela când a reușit să facă să dispară un elefant cu tot cu dresorul lui de pe scena Hipodromului din New York. Așa-i că e fascinant?

Un alt număr memorabil a fost cel în care încerca să se elibereze dintr-o cămașă de forță, în timp ce era suspendat de glezne de la înălțimea unor clădiri înalte.
David Copperfield
Și nu, nu vorbesc de David Copperfield al lui Charles Dickens. Vorbesc despre acel David Copperfield care a reușit să facă să dispară faimoasa Statuie a Libertății.

| AndrElle explică (pentru mihaela000ela):

Periculos.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru AndrElle):

Acum ca m-am trezit, nu ma pot abtine sa nu observ, ai dat funda cuiva care a insinuat ceva despre un ILUZIONIST, NU magician
ca iluzionistii declara sus si tare ca ce fac ei e magie, nu contest, dar nu inseamna ca de fapt si e magie!

| AndrElle explică:

N-am înțeles.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru AndrElle):

Nici eu
dar eu sunt beat... BINE
care e scuza ta?
big grin

| Rihanna20B a răspuns:

Hocus pocus preparatus, pe vecie ignoratus.

O să meargă!

| Rihanna20B a răspuns:

Spui Hocus pocus și scapi