| acerr a întrebat:

Cuvintele "translare", "meteo" si "traducere" au fost cele mai cautate de romani pe Google, acestea fiind accesate de peste 12 milioane de ori in 2018
hahaha, tare

Răspuns Câştigător
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Nice chestie
și eu am fost printre ăia, mai mult ca sigur

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Este si logic, nu toti stam sa vedem la TV programa meteo, iar pe 'net te desparte un singur click de informatie.
In legatura cu traducerile, sa nu uitam ca nu numai Romanica exista pe aceasta planetuta, deci necesitatea utilizarii unei limbi auxiliare va fi intotdeauna prezenta pentru informatii din alte parti ale globului.

| acerr explică (pentru LPCTSTR):

Nu ai inteles ideea? deci cele mai cautate cuvinte de romani pe goole este meteo si translatoe, E AMUZANT
pentru ca lumea cauta cam tot