| anonim_4396 a întrebat:

Daca ati putea fi un instrument muzical, care ar fi acela si de ce?

Răspuns Câştigător
| chikitoka a răspuns:

Vioara lu Paganini..sa simt intensitatea capriciilor luitongue

11 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Un flaut happy este instrumentul cu cel mai dulce sunet.happy

| psiholoaga a răspuns:

Harpa. Sunt putini oameni care stiu acest instrument si vibratia ei are capacitatea de a rezona cu liniile energetice umane. Mi-ar placea sa pot atinge inimile oamenilor.

lolita
| lolita a răspuns:

O vioara Stradivarius, ca prea se mai agita lumea pentru ea happy

| RamonaMn a răspuns:

Vioara lui George Enescubatting eyelashes

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pianul deoarece imi place acest instrument

cristian
| cristian a răspuns:

Femeile se identifica cu instrumentele cu ''coarde'' in timp ce barbatii se identifica mai bine cu instrumentele cu percutie si ''ciocanele''.

| andreutz a răspuns:

Pe mine ma obsedeaza pianul... dar nu cred ca as vrea sa fiu pian totusi...as fi prea gras laughing)

pupimik
| pupimik a răspuns:

Chitara.
Poate pentru ca mi-ar place sa stiu canta la chitara

| pufy a răspuns:

Chitara ...pentru ca o poti duce cu tine unde vrei, poti sa canti cand vrei, si nu trebuie sa apelezi la altii atunci cand iti doresti sa canti o anumita piesa. mi-a placut chitara, imi place si atunci cand cant simt ca lumea e a mea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Harpa.
Acest instrument este cunoscut de pe vremea vechilor greci (Grecia Antică), este odihnitoare, sensibilizează, emoționează, etc.
Are o sonoritate aparte față de celelalte instrumente muzicale.
Pa, pa.

| robiac a răspuns:

Vioara pentru ca este fermecatoare...