| AvalohAlyn a întrebat:

Daca citesc cartea "Medicina povestita pe înțelesul tuturor"de Dr.Vasi Radulescu devin un semi-micro medic?:))
As putea sa va consult și eu la fel de bine, nu credeți? După citirea cărții ăsteia:))

https://www.dol.ro/......00014.html

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, doar ca nu devii medic ci un sarlatan si nu ai putea sa consulti bine doar sa palavragesti bine.

| Eireann a răspuns:

Sigur ca da! De ce oare am stat 6 ani in facultate si
inca 4 de rezidentiat daca tot ce trebuie sa stii e in 350 de pagini? E bine sa stii despre sanatate ta, sa intelegi niste procese si notuni elementare, sa recunosti o urgenta medico-chirurgicala etc. E bine sa mergi la un medic cand ai probleme medicale fiindca e posibil ca fix situatia ta sa nu fie in carte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vei putea profesa ca medic, însă îți vei îmbogăți cultura generală. big grin