| Hammurabi a întrebat:

Dacă o femeie recunoaște că nu are dreptate, are dreptate?

24 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Femeia are intotdeauna dreptate, chiar si atunci cand nu are!
De fapt te provoaca atunci cand recunoaste!
Si faci greseala vietii tale... zici: "vezi, ti-am zis eu"
Si te apuci sa demonstrezi de ce... si intri intr-o polemica inegala, caci gura femeii nici pamantul n-o astupa, si intr-un final, caci oricum nu vei iesi invingator, epuizat si dornic sa termini odata discutia cedezi...
"Bine draga, ai dreptate"

| RAY a răspuns:

Nu ai de ales, daca femeia a ales sa spuna ca nu are dreptate, degeaba i spui ca are dreptate ca ea cauta cearta, asa e femeia ( nu toate, unele )

| Catrice a răspuns:

Femeia are întotdeauna dreptate, chiar și când nu are.

| Hammurabi explică (pentru Catrice):

E, vezi, zi de ce ai spus chestia asta.
Că dacă o spuneam eu, Lioana mă trăgea de urechi.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Catrice):

Are pe dracu

| Catrice a răspuns (pentru Hammurabi):

Ca sunt femeie, d'aia! laughing nu tot ce spun trebuie sa aibă sens sau motiv

| Catrice a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Uite spre exemplu acum: tu ești bărbat, dar in afirmația ta nu există nici un adevăr.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Catrice):

Am impresia că ești misandră

| Catrice a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Singurul lucru pentru care iubesc bărbații e sexul. De aceea am iubit.batting eyelashes

| Hammurabi explică (pentru Catrice):

Mda... deci noi interpretăm corect că nu tot ce spuneți are sens sau motiv. laughing

| Lioana a răspuns:

Mai, ce crezi? Ca femeia e pe invers? Cum spune ea, asa e.

| Hammurabi explică (pentru Lioana):

Păi dacă pricepeam chestia asta, mai puneam întrebarea?

| Lioana a răspuns (pentru Hammurabi):

Pai ar fi bine daca nu ai mai generaliza pentru ca nu sunt toate femeile la fel, asa cum nici barbatii nu sunt toti la fel.
Nu stim noi ce gandeste femeia ta cand spune ceva dar ma gandesc ca nu ar spune ca nu are dreptate daca ar avea. Poate doar daca faptul ca nu are dreptate ar avantaja-o.

| Hammurabi explică (pentru Lioana):

De ce zici că generalizez, că am zis "o femeie" adică una singură, nu toate femeile? laughing

| Lioana a răspuns (pentru Hammurabi):

Intreband ce gandeste o femeie cand spune ceva, presupui ca toate femeile gandesc la fel, ba mai mult, consideri ca femeile gandesc diferit de voi barbatii si de aceea nu le intelegeti. Dar pe barbati ii intelegi pe toti atunci cand spun ceva? Toti gandesc ca tine?

| Hammurabi explică (pentru Lioana):

Știu ce gândește o femeie când spune ceva. Și nu presupun niciodată că toate femeile gândesc la fel.
Știi cum se interpretează asta? Ca în bancul ăla cu "Pe planeta asta, la fiecare 6 secunde o femeie naște un prost. Trebuie să găsim această femeie și s-o oprim."

| Lioana a răspuns (pentru Hammurabi):

Amuzantule, incerci sa o dregi acum?

| Hammurabi explică (pentru Lioana):

N-o dreg, așa era de la început, dar dacă tu ai luat-o în serios...
Eu d-aia am postat la Trivia/Amuzante și nu la Știință/Filosofie.

Răspuns utilizator avertizat
| Lioana a răspuns:

Nu conteaza categoria.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce dreptãti a asimilat, Biblia sau cartea demonilor.laughing

| gogu220 a răspuns:

O femeie nu o să recunoască niciodată că nu a avut dreptate.
De aceea trebuie să i-o dai tu.
Cum cu ce?
Cu lopata. Peste ochi.

| EcceHomo a răspuns:

Nu neapărat. Uneori facem asta pentru a aplana un conflict.happy

| Henrypericolpublic a răspuns:

Normal