| RAY a întrebat:

Dar cum se numesc locuitorii din Slobozia?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Slobozeni

| RAY explică (pentru Mosotti):

Daca imi spui un banc care iti place ai fundita

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Nu prea le am cu bancurile eu, haha. Iar fundita nu-mi trebuie oricum ar fi, dar mersi de intentie.

| RAY explică (pentru Mosotti):

1. Sfântul Petru către Dumnezeu: – Doamne, au venit nişte atei la Tine să-ţi ceară ajutorul. – Spune-le că nu exist.

pai meriti man, esti modest de fel, imi place asta

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Aia cu femeia mi se pare buna "ti-am dat-o sa o dai, nu sa vi cu ea in rai".

| RAY explică (pentru Mosotti):

În faţa Porţii Raiului, stătea un popă şi un şofer de autobuz. Vine Sfântul Petru şi zice: - Tu, şoferule, poţi să treci, iar tu, părinte, mai aşteaptă. Preotul, indignat, întreabă: - Cum aşa? Sfinte Petre eu care mi-am închinat toată viaţa bisericii... - Ei, şi? La tine în biserică, toată lumea dormea, iar la el în autobuz toată lumea se ruga.

Citeste mai mult: adev.ro/pbc193

8 răspunsuri:
| Anonima163333 a răspuns:

Slobozeni-nu m-am uitat in jos cand am raspuns, sper ca ma crezi.

| GalacticOtter a răspuns:

Slobozi

| robertpopescu2005 a răspuns:

Slobozi