sadrian46
| sadrian46 a întrebat:

Data de 15 apriie în istorie.
S-a scufundat Titanicul.
A fost pușcat Abraham Lincoln.
A ars catedrala.
Liviu Dr. încă mai rezistă.

Voi ce părere aveți?

33 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ce leagatura are Dragnea cu toate acestea, poate ca dragnea va fi demis in ziua in care a fost impuscat Kennedy.
Esti un baiat inteligent ce relevanta au toate aceste insiruiri de evenimente.
Pe 11 septembrie 2001 ca cazut WTC...

| sadrian46 explică (pentru Simpatic):

Nu sunt prea inteligent, acei ce sunt inteligenți se descurcă mai bine ca mine, greșeala mea nu este că sunt prost, greșeala mea este că sunt prost de bun ce sunt, dar mi-am mai revenit.
Cele de mai sus nu au nici o legătură, dar am spus eu că au?
Eu am spus că s-au întâmplat într-o dată de 15 aprilie, doar atât.
Legătura au făcut-o cei ce au citit.
WTC nu a căzut, ci l-au căzut.
Tot printr-un șir de evenimente aparent fără nici o legătură între ele, niște avioane de luptă care ar fi putut interveni erau undeva la un exercițiu aerian la mama lui, toată apărarea aeriană a USA părea neputincioasă în acel moment, CIA știa ceva, dar nu colabora direct să schimbe informații relevante pe tema asta cu FBI-ul, teroriștii cu toate că erau cunoscuți s-au plimbat luni de zile prin USA fără să îi întrebe nimeni de sănătate, așa că Dragnea chiar că nu are nimic cu.
Dar am zis eu ceva de Dragnea?
Să te uiți în Pagini Albe să vezi pe câți îi cheamă Liviu Dr.

| Thecurious a răspuns (pentru sadrian46):

Chiar credeti ca incendiul de la Catedrala Notre Dames a fost produs de o mana criminala?

| sadrian46 explică (pentru Thecurious):

Nu, dar am o anumită experiență de viață, care nu e chiar ortodoxă.
Asta mă face să nu cred nimic din start. Nu ții minte că ți-am arătat cum se face o șmecherie pe scenă, ca să pară verosimilă.
Nu a ars un lucru de nimic. A ars cam ceva mai ceva. Când se întâmplă așa, pentru mine este normal să îmi pun întrebări.
E una să întrebi și alta să crezi.

| Simpatic a răspuns (pentru sadrian46):

Indiferent ce valoare istorica are cathedrala Notre Dame din punct de vedere structral ea este o cladire si ca orice cladire poate lua foc, poate fi pusa joc cu explozibil, poate ajunge o ruina, poate fi distrusa de bombardament etc
Daca stam sa cautam ca o fi ca o pati cu tot felul de teorii si religii pagane o sa credem si in vodoo &stuff, o sa credem ca a fost mana lui Satan, cine stie.

| sadrian46 explică (pentru Simpatic):

Da, Satan, sunt aproape sigur. Pe frontispiciul catedralei erau niște gargouilles, niște statui de draci. Ăștia când au început să ardă, și au fost eliberați de foc, au jucat țonțoroiul acolo până i-au potolit pompierii. Piroman să nu fii, să nu te impresioneze așa o sărbătoare diavolească, și-au scos pârleala ( a pârli= a arde).

| Simpatic a răspuns (pentru sadrian46):

Garguii fac parte din stilul arhitectural denumit GOTIC si spre suprinderea multora ele nu au legatura cu dracescul, acele elemente arhitecturale sunt din timpurile cand oamenii credeau ca ceva urat poate speria spiritele rele, structural garguii au un rol important si anume acela de scurgere a apei, stresina.
Si eu daca as avea banii lui Tiriac mi-as face un castel in stil gotic, asta nu inseamna ca divinizez RAUL.
Tu stii foarte multe incerci sa te joci cu noiwinking

| sadrian46 explică (pentru Simpatic):

Scuze, nu știam la ce folosesc garguii, și în nici un caz nu vreau să mă distrez pe spinarea cuiva. Mă bucur când pot să împărtășesc cuiva ceea ce știu. Sunt mii și mii de ore petrecute printre cărți, idei și discuții cu oameni savanți, care își găsesc menirea dacă reușesc să fiu de ajutor cuiva cu ele aici. TPU! UPT!

| Simpatic a răspuns (pentru sadrian46):

Dar stilul tau sarcastic spune altceva, hazard sau nu eu am citit doar 10 carti in viata mea si ma mandresc ca mai stiu cateceva, din pacate nu suficient dar cei care ma bat in cunostinte au mii de carti la activ, asa ca pot sa rad cu un ochi si cu unul sa plang.Gata numai poluez topicul.

| sadrian46 explică (pentru Simpatic):

Stilul meu sarcastic este intențonat, ca să trezească și să provoace la discuție. Și eu zic gata.

| SilentRain a răspuns:

Pai hai sa îl scufundărm pe Dragnea, apoi sa îl împușcă și îl ardem apoi sa vedem dacă mai rezista

| Hammurabi a răspuns:

Ulima afirmație e cea mai mare nenorocire.
Celelalte... pot trece peste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai uitat hillsborough

| Thecurious a răspuns:

Ultima afirmatie are trebui sa fie o nenerocire?

| sadrian46 explică (pentru Thecurious):

Oh, nu, în nici un caz, eu sunt pacifist și non violent.
Este drept că bătaia de joc de aceea se numește bătaie.

| Thecurious a răspuns (pentru sadrian46):

E, stim noi mai bine.

| sadrian46 explică (pentru Thecurious):

Nu, am greșit puțin, e mai bine să rămână cât mai mult la conducere.
Ce ne facem noi dacă vine vreun tehnocrat la putere, care știe să fure științific!

| Thecurious a răspuns (pentru sadrian46):

Raspunsul e intr-o nota ironica?

| sadrian46 explică (pentru Thecurious):

Oarecum.
Nu am nimic cu omul, m-am luat și eu după media, care numai obiectivă nu e. Am devenit brusc normal, ceea ce este un episod rara pentru mine.

Răspuns utilizator avertizat