| Revoluționarul a întrebat:

De ce e rău să n-ai bani?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu poti sa iti satisfaci placeriile fara ei.

| Sara2 a răspuns:

Statul ne "obligă" să fim materialiști oarecum. Trebuie să plătim apă curent facturi etc, mai trebuie și să mâncăm. Una e să mănânci o pâine cu un cartof, alta e să te răsfeți la un restaurant. Una e să ieși la o plimbare la 300 m de casă, alta e să-ți faci o vacanță în marile capitale ale lumii. Mai e și partea cu sănătate. Prin casa de asigurări aștepți luni bune dacă ai o pb de sănătate, în schimb dacă te duci la un privat ai prioritate imediată. Și multe altele nu le mai înșir. De aia e rău să n-ai bani, pentru că îți scade calitatea de viață.

| Catrice a răspuns:

De ce e bine sa ai bani?

| Werrich a răspuns:

Tre să furi.

| Invictusman a răspuns:

Nu îți permiți sa scoți o fata în oraș! Printre alte mii de exemple pe care ți le pot înșirui.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Mori de foame!

| Adrian5575 a răspuns:

Nu poti sa cumperi prezervative.

| 1234568807 a răspuns:

Tu de ce crezi?

| Saiko10 a răspuns:

Nu e rau frate, poti sa mi dai mie.

| adriangrowinglife12 a răspuns:

Cine a zis ca e rau sa n.ai bani? Poate o sa afli din experienta caci chiar fara prea multi bani esti mai fericit. Dar daca ai pus intrebarea asta ma cam indoiesc

| MoonwalkPhenomenon a răspuns:

Mananci pietre.

| nonepasa a răspuns:

Ca daca nu ai bani nu ai parte de gajicutze. pace in lume