| Hammurabi a întrebat:

De ce jihadiștilor li se promit 72 de virgine in rai, ca recompensă?
Cum poate fi asta o recompensă?
Nu erau mai bune doar vreo 3-4 tipe meseriașe?
Decât să stai să muncești la 72 de virgine până te reîncarnezi ca pikamer...

5 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Tocmai d-aia, ca sa ai de unde sa alegi vreo 3-4 meseriase laughing.

| EcceHomo a răspuns:

Ar fi bine să creadă în aceste promisiuni și să meargă în rai pentru virgine, că, de s-ar gândi să vină la noi, mari dezamăgiri ar mai avea...
Trec direct la muncă? Eu știam că mai întâi li se face turul Raiului. Nu or fi prea obosiți că să mai dea la pompă?

| Endita4689 a răspuns:

Probabil în vremea respectivă (în secolul VII, când a fost fondată religia islamică) se punea preț pe virginitatea femeilor.
Cel care a scris asta avea fantezii cu virgine.

| SkateFunk a răspuns:

Is doar niste povesti inventate...
Nu stiu de ce ar inventa cineva asa ceva si cica 72 macar de zice vreo 20 30 dar deja 72 cine sa te mai creada laughing
Probabil 72 ca sa fii doar un singur barbat intr-un palat plin cu femei servitoare laughing

| nonepasa a răspuns:

Ciudatule. pace in lume