| tpu_ank a întrebat:

De ce latra cainele?
sa va vadlaughing

Răspuns Câştigător
prfml
| prfml a răspuns:

Pentru ca nu poate sa vorbeasca big grin

21 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cainele latra:
la aparitia unei persoane necunoscute;
de sete;
de foame;
de frica;
pentru ca aude zgomote suspecte;
pentru a-si apara teritoriul;
pentru captarea atentiei;
pentru a raspunde latratului altor caini;
pentru ca se joaca si vrea sa fie bagat in seama;

leonardk
| leonardk a răspuns:

Degeaba pentru ca ursul tot trece. (cainii latra ursul trece).

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Sunt mai multe situatii big grin
Poate latra de foame, de sete, mai latra atunci cand cineva necunoscut intra in casa, latra atunci cand vrea sa te joci cu el.winking
Intr-un cuvant latra pentru ca nu poate vorbi ca noi. El are limba lui si noi pe a noastrawinking

| Marii a răspuns:

Ca sa intrebe prosti happy

| CrucifiedCountess a răspuns:

Asta-i natura lui animala.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

De ce latra?
D'aia!
Tu de ce pui intrebari?
D'aia!
Eu de ce iti raspund?
D'aia!
Spune-ne mai repede raspunsul corect! De ce?
D'aia!

| hashe86 a răspuns:

De teama!

| Kyky a răspuns:

Sa nu taca.

| JustMeFlory a răspuns:

De foame?big grin

| afrodita17 a răspuns:

Poate incearca sa intre in contact cu alti ciini dar e surd si nu le aude raspunsul...

| Diav0la a răspuns:

Cainele e de inteles sa latre ca de-aia-i caine... ii mai rau cand incep sa latre concetateni de-ai nostri ...Atunci sa vezi triluri care mai de care mai latratoare dupa ciolanul scos la mezat cu ocazia alegerilor laughing

| casperboyy a răspuns:

Analizele statistice au aratat ca latratul cainilor poate fi impartit in cateva categorii:
- latratul de avertizare sau cand e perturbat e un latrat dur in frecvente joase si nemodulat.
- latratul de joaca sau singuratate (cand spui ca plange) tind sa fie tonale de frecventa crescuta si modulate. Latratul este adesea insotit si de anumite miscari ale trupului care de asemenea face parte din pachetul de comunicare pe care il au cateii intre ei.

| catthshshshs a răspuns:

De ce latra?laughing....pentru ca are gura laughing

| ICanLoveYou a răspuns:

Urletul, latratul, maraitul si scheunatul reprezinta mijloace active de comunicare canina. Aceste semnale sonore au un rol bine definit in haita. Majoritatea cainilor devin galagiosi in momentul in care se confrunta cu o situatie neobisnuita, manifesta o stare de disconfort, sau semnaleaza aparitia unui intrus. Stimulii care provoaca latratul pot varia pentru fiecare caine in parte, in functie de varsta, temperament, mediul de viata si alte particularitati individuale. Asa scria pe net.big grin

| SimpleSergio a răspuns:

Pentru ca s-a inventat duracell laughing)

| SimpleSergio a răspuns:

Pentru ca s-a inventat duracell laughing)

| CenturyChild a răspuns:

Ca sa nu miaune

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu miauna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa nu miaune.big grin