| RazvanManea a întrebat:

De ce o pizza rotunda se pune intr-o cutie patrata daca o mancam triungiuri?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că majoritatea cutiilor sunt pătrate și nu cred că s-a gândit nimeni să o pună într-o cutie rotundă. happy

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru că cerul este albastru.

| StefanIntrebare a răspuns:

Deoarece e mai usor sa impatureasca cutia in forma de patrat. Eu unul as prefera sa se puna triunghiurile in cutii triunghi separate si dupa sa se bage triunghiurile intr-o cutie circulara; mereu mi-am dorit sa fie asa dar se pare ca nu exista un market pentru tipul asta de pizza.