| GhostBehindTheDoor a întrebat:

De ce personajele din desenele animate au cate 4 degete la maini in loc de 5?big grin

6 răspunsuri:
| MisterCMD a răspuns:

Ca sa nu poata personaju ca sa dea m*** la cine se uita la ei

| Aneurysm a răspuns:

It's easier to draw like that...

| AnonimuszWss a răspuns:

Buget prost...

| selysol a răspuns:

asa ma intreb si eu de ce in serialele animate personajele sunt imbracate cu aceleasi haine in toate episoadele. si inca nu am gasit raspunsul

| Cat a răspuns:

Din punctul de vedere al desenatorului/animatorului, este mult mai simplu sa lucreze cu astfel de personaje.
Citisem la un moment dat ca multumita acestui deget lipsa s-au economisit sume uriase in industrie.

| robyboss90 a răspuns:

Pentru ca daca e un film mai realistic are 5 degete. Funda?