| anonim_4396 a întrebat:

De ce personajele din desenele animate au doar 4 degete pe fiecare mana?

Răspuns Câştigător
| Pricked a răspuns:

Ultimul deget e rezervat pentru anus.

11 răspunsuri:
| NOBODY a răspuns:

Pentru că au suferit mutații genetice, și astfel de la 3 s-a ajuns la 4 degete.

| anonim_4396 explică (pentru NOBODY):

Deci asta era...

| aXy99 a răspuns:

Gandeste-te ca daca n-ar fi avut 4 degete, tu n-ai mai fi postat intrebarea asta pe TPU...

| anonim_4396 explică (pentru aXy99):

Suna logic happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Heiheiheeeiiii alea din Spioanele aveau 5...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, spioanele... dar "exceptia intareste regula". Nu ma bagati in seama, am auzit si eu o expresie si vreau sa ma remarc. P.S. Voi raspunde destul de tarziu ca stau in gazda, la liceu si nu prea am acces la internet.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Scuza-mi inexactitatea!

| ღBelieveInHopeღ a răspuns:

Pentru ca noi avem 5

| davidrcv a răspuns:

D-aia.

| MVRARIVM a răspuns:

Si eu ma intrebam uneori de ce. Cred ca pentru a economisi timp la desenat maini in frame-urile alea. Un desen animat are sute, chiar mii de frame-uri. O mana cu 4 degete o faci mai rapid, se compozitioneaza mai usor.

| anonim_4396 explică (pentru MVRARIVM):

Da, probabil asta e cauza...