| GilaFlorin a întrebat:

De ce,, prescurtare" este un cuvant atat de lung?

9 răspunsuri:
| Valentina00 a răspuns:

Ca sa intrebi tu.

| Graphee a răspuns:

- De ce cuvântul "prelungire" are cu o literă mai puțin decât "prescurtare"?!

| zurick a răspuns:

Asa l-a denumit cineva care nu putea face diferenta intre lung si scurt

| Dismally a răspuns:

Daca asta ti se pare lung, ce zici de: "pneumonoultramicroscopicsilicovolcaniconioza"? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fițe!

| Alecsyyya a răspuns:

O intrebare fara raspuns concret. happy

| Rape a răspuns:

Ce intrebare laughing rolling on the floor E lung fiindca asa e. big grin

| Rape a răspuns:

Si acum ca sa dau un ''RASPUNS'', cuvantul,, prescurtare'' este lung fiindca asa a fost ''creat''. Multe din cuvintele limbii romane sunt luate din alte limbi, precum ar fi latina.

| Zoxxx a răspuns:

Cuvantul "fleica" poate sa tina dieta?