| Trolli a întrebat:

De ce se machiaza femeile?
De ce nu se machiaza barbatii?

22 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Interesantă premisă, dar potrivită categoriei - într-adevăr, nu poate fi luată în serios.
Se machiază oricine vrea şi aşa se simte bine. Sexul e prea puţin relevant.
http://youtu.be/SaolVEJEjV4

| Trolli explică (pentru NOname):

Hahaha! Trebuie sa recunosc ca se machiaza destul de bine. Nici eu nu reusesc o asa tehnica: fondul de ten: nici prea deschis, nici prea inchis. Tusul si mascara aplicate perfect. Nu-mi dau seama ce culoare are rujul, cred ca din cauza mustatii. haha
Si Ville Valo se machiaza...love struck

| NOname a răspuns (pentru Trolli):

Da, şi Ville Valo e frumuşel şi prin machiaj îşi pune esteticul şi mai mult în valoare.
Majoritatea artiştilor (cântăreţilor, actorilor...) - şi nu numai - se machiază. E cam necesar, când ai de a face cu scena şi camera. Iar unii o fac din pură plăcere.

Totodată, sunt multe femei care nici nu vor să audă de machiaj.

Fiecare aşa cum se simte (mai) bine... : )

| AikkoxD a răspuns:

N-au bani.

| Dejit a răspuns:

Barbatii nu se machiaza? Cauta Pete Burns sau Boy George. Si femeile se machiaza ca n-au altceva de lucru...

| onasis1961 a răspuns:

Femeile vor sa devina mai atractive sau sa acopera anumite imperfectiuni.

| Ashadow a răspuns:

Barbatii nu au nevoie de machiaj, ei sunt urati de la natura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Metrosexualitatea este la modă în rândul băieţilor/bărbaţilor români din zilele noastre. Ăştia se machiază mai mereu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca la femei, Halloween'ul e in fiecare zi.

| 00AName00 a răspuns:

Ca asa vor.

Se machiaza si barbatii.

| charleslouboutin a răspuns:

Se machiaza si barbatii. Aia homosexuali.

| Klaryssa a răspuns:

De ce zboara pasarile? De ce nu zboara porcii?

| PŞtefaniaP a răspuns:

Noi femeile suntem stilate! big grin
Voi nu stiti ce e aia moda!
Si iti dau un motiv pentru care barbatii nu se machiaza.
Motivul e ca oamenii i-ar asemana cu niste femei si ar rade de ei.Deci muahaha si tie laughing

| AleXisAleXis a răspuns:

Femeile se machiaza ca sa mai treaca timpul.
Barbatii nu se machiaza deoarece nu vor sa`si strice frumusetea perfecta.
Asta mai lipseste sa ne impartim fardurile cu baietii laughing)

| Azazea a răspuns:

Si barbatii se machiaza my dearsmug

| Epigonul a răspuns:

Deoarece machiajul este ceva specific femeilor. Exista si barbati machiati stai linistit, numai ca in masura mai mica decat femeile. Oricum, este o tara plina de cur*e masculine, unde barbatii poarta colanti si balerini, pana la machiaj nu mai este decat un singur pas.Deci sa nu fii surprins daca vei vedea si barbati machiati.Noroc!

| IchigoFullbring a răspuns:

Eu nu ma machez ca nu am intentia sa atrag atentia femeilor sau barbatilor straight face

| Rooksee a răspuns:

Din adins.

| FabYan0 a răspuns:

Ca maicata ii mai sexy ca tine laughing

| Panfil_Marina_1995 a răspuns:

Femeile care se da-u cu machiaz vor sa devina mai urate tongue dupa mine mai frumoase sunt fara machiaz, bine oleaca mai merge(oleaca adica diabea sa se vada) dar nu ca altele o gramada de machiaz. Unele se dau cu rimel ogramada, cica ca sa se observe ochii tongue Doamne sfinte, daca femeile se da-u cu atata machiaz normal ca vei ramane cu putini bani.Si apropo am vazut barbati dandu-se cu strugurel deci se va ajunge ca si barbati vot fii dati cu rimel tongue laughing)
(y)-buna intrebare :*

| Trolli explică (pentru Panfil_Marina_1995):

Multumesc pentru raspuns! o zi faina happy