| adriana1991 a întrebat:

De ce unii daca se ridica finaciar atunci incep sa ii disconsidere pe ceilalti? Ce vina au restul oamenilor daca nu au avut parinti ca re sa le ofere sprijin ca sa studieze ori sa le ofere un ajutor financiar?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cate unii, câți?

| ReddY25 a răspuns:

Ei cred ca au puterea banilor si pot cumpara pe oricine dar nu e asa mereu, cand viata ti-o da, ti-o da rau nu conteaza cine esti

| Marius22222222222 a răspuns:

Așa va fi mereu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg DE CE intrebarea apare la categoria Trivia / Amuzante?

E greu sa intelegi durerea altora / sa empatizezi atunci cand tu, personal nu treci prin ea!
Un exemplu ar fi banala durere de dinti! Daca il doare pe vecin prima data, si pe tine nu - esti constient de durerea lui, daca iti spune, empatizezi - DAR CU SIGURANTA NU! ESTI " IMPLICAT EMOTIONAL" ca sa spun asa - pentru ca desi probabil ai avut la un moment dat " durerea de dinti" TU NU O MAI RESIMPTI! O intelegi Perfect,! DAR nu ii mai resimpti efectul & durerea!

Totul tine de Empatie, si de... OMENIE!
" A nu uita de unde ai plecat! "

| vodami92 a răspuns:

Pai din pacate nu toti! au primit bani de buzunar la viata lor! unii da! altii nu!