| ProjectJackpot a întrebat:

Decat sa invatam noi engleza, nu mai bine sa invete restul`lumii romana? rolling on the floor
Ce ar fi fost daca romana era limba oficiala a UE? rolling on the floor

Răspuns Câştigător
| theorizer a răspuns:

Nu stiu, dar romana e tare grea. Se observa si in intrebarea ta.
"Ar fi fost" in loc de "ar fi fost". Hai s-o invatam noi mai intai.

17 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

...nici macar romanu nu stie romana bine si tu vrei sa ii inveti pe altii? o mai ga dude ( inna )

NOname
| NOname a răspuns:

Chiar ca e Trivia/Amuzante!
Deja dam in SF-uri. oh go on

| Bastet a răspuns:

Pai n-as mai putea injura americanii, ca ar stii ce zic...

| Malvina24 a răspuns:

Lb romana...limba oficiala happy ar fi super

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Unde te crezi, bre?
Hai mai bine să o amestece cu celelalte!
Succes!
Pa, pa.

| anad a răspuns:

Romanii ar fi fost primii care ar fi avut nevoie de traducator ca sa inteleaga limba literara!

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Sincer, m-aş simţi cam ruşinos pentru că ar ajunge străinii să cunoască limba română mai bine decât noi, românii. Sunt exemple destule pe site.

| HepiBăluuns a răspuns:

Da nu vezi ca tampitii astia se dau smecheri si vb in engleza? macar daca ar spune si ei alea doua cuvinte ca lumea.nu pocite.Si cu romana e la fellaughing)in loc sa scrie copiii, scriu copi

| unknown3243 a răspuns:

Sa stii ca nici romanii nu stiu ce vorbesclaughing.

| PinkTerror a răspuns:

Esti nebun frate... pai tuzdai seama cum ar vorbeste toti pi acolo in toati dialectele si cu toate acshentele poshibile? plus ca cum vom vorbi mai merge cumva dar ce ti fashi cu scrisu ca si asa e destul de dificale pentru ai noastri big grin

| theorizer a răspuns:

Mie imi convine asa, ca daca scriu vreo prostie pot orcand sa spun ca e o neintelegere it wasn't me

| Minalore a răspuns:

Poi ce sa fie? Te duceai peste tot si nu aveai nici o problema, nu ca mine, familia mea si niste prieteni de-a parintilor:
Mersesem in Austria, ne stiind engleza prietenul parintilor ca sa comande ceafa de porc dadea cu mana la ceafa de parca si-o taia si dupa aia facea ca porcu(guit, guit) rolling on the floor

| BlueHusky a răspuns:

Daca e sa ne luam dupa ce si mai ales cum se scrie aici pe TPU UE ar fi a avut o foarte mare problema deoarece este o limba greu de stapanit chiar si pentru cei ce locuiesc aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doua puncte Femeiadeserviciu pentru vigilenta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Femeiadeserviciu, bravo!
Incepe de la tine, Jackpotule!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi fost al naibii de misto, dar cum sa facem asta? Ca romana e atat de grea incat nici eu nu o stiu bine! Oricum imagineazati cum ar fi sa invete turci tusa :

"Eu mancare buna faceam "
"Mie imi place afara ma jucam"
"Invatam eu romana greu faceam "

Hai ca asta e chiar tare laughing!

| kpr a răspuns:

Si daca stiu si romana si engleza sunt un geniu? sau ce?