| Hammurabi a întrebat:

Din fraza de mai jos lipsește o virgulă. Vă rog să o așezați în poziția pe care o considerați corectă.
"Dacă bărbatul ar fi conștient de valoarea pe care o are femeia ar merge în patru labe"

6 răspunsuri:
| DenisaNicoletaG a răspuns:

''Daca barbatul ar fi constient de valoarea pe care o are, femeia ar merge in patru labe'' kiss

| Surtulecs a răspuns:

Dacă bărbatul ar fi conștient de valoarea pe care o are, femeia ar merge în patru labe.

Sper ca te-am ajutat!

| ColdHeart a răspuns:

Daca.

| AdinaanidA a răspuns:

"Dacă bărbatul ar fi conștient de valoarea pe care o are femeia, ar merge în patru labe"
Asta e varianta corectă!

| amogus29328948 a răspuns:

1. "Dacă bărbatul ar fi conștient de valoarea pe care o are femeia, ar merge în patru labe"
2. "Dacă bărbatul ar fi conștient de valoarea pe care o are, femeia ar merge în patru labe"

| Adnrs a răspuns:

Evident ca daca as fi barbat as pune virgula dupa cuvantul,, are'', dar cel mai corect este ca virgula sa fie pusa dupa,, femeia''! laughing