| anonim_4396 a întrebat:

Discutie azi intr-o statie de autobuz. Un barbat si doua femei. Prima femeie il cunostea pe barbat si il intreaba: trebuie sa vina o masina, cand vine?
Barbatul raspunde: la fara douazeci, pentru Tudor (e un cartier).
A doua femeie intervine: La fara douazeci?! S-au repus trei masini pentru Tudor?
Barbatul: nu doamna, la fara douazeci, Tudor, la fara zece, spital si la fix, Unirii. (Nu acesta e programul, dar...)
_Domnule, eu nu va intreb de tot orasul, va intreb de o linie, de Tudor.
_Una la fara douazeci, una la si zece, si una la jumate.
_Deci sunt trei masini pe ora.
_Nu doamna, la fara douazeci, la si zece, la jumate. Ai inteles?
_Tăt zice femeia strambandu-se ironic.
_Bine ca ai inteles in sfarsit!
Am plecat de acolo in fuga, pentru ca nu imi mai puteam stapani rasul. Au venit masinile si au plecat toate "la fix".
Intrebare: Cate masini merg in (cartierul) Tudor?

3 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Câte vor.

| gabicoo a răspuns:

2 și 1/2

| gogu220 a răspuns:

Una. Restul se întorc.