| DaniliucC a întrebat:

Era un om care trăia la etajul 10. El cobora cu liftul până la parter și urca până la etajul 5, apoi urca pe scări. De ce proceda in felul acesta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Era pitic, nu ajungea la butonul pentru etajul 10.
P.S. Daca era mai destept ducea cu el un scaunel!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să facă mișcare, alpinism de bloc. Everest la purtător.

| Eisenheim a răspuns:

Uau ce de variante avem aici laughing sa se laude că locuiește la etajul 20, locuia la 5 deși simțea că trăiește doar la 10, sau cobora și intră în alt bloc unde trebuia să meargă doar la 5 iar iubita lui locuia la mansarda, sau pur și simplu el avea probleme la,, mansardă" laughing sau cum zicea colegu nu ajungea la butonul 10, sau blocu avea lift doar până la 5, că nu se menționează de la ce etaj coboară până la parter