| SingleForOne a întrebat:

Ești în oraș și cumperi o sticlă de suc sau de bere pentru care îți trebuie un desfăcător, dar nu ai unul la tine sau pe cineva din imprejur.
Ce folosești ca să desfaci sticla?

6 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Mai cumperi o bere și desfaci una cu alta.
Desfaci cu o muchie mai dură a unui obiect care e în jurul tău.
Folosești cheia de la mașină sau de la casă.
Cu o monedă pe care o ai prin buzunar.
Cu catarama de la cureaua de la pantaloni (dacă ai așa ceva) laughing
Cu rujul ei (dacă ea e cu tine și dacă ai bani să-i cumperi altul dacă îl spargi)
Cu orice ornament metalic de la gentuța ei.
Cu orice ornament metalic de la orice altceva are ea.
O desfaci în măsele (dacă cunoști tehnica, fără să-ți distrugi dantura)
Și cred că mai sunt și altele... laughing

| SharpEagle a răspuns:

O cheie de usa sau orice obiect dur plat. Se tine sticla cu o mana stransa in gurul gatului, la limita dupului, se foloseste degetul aratator sau mare al acestei maini drept parghie pentru acel obiect, care obiect se insereaza sub dop si sprijinit pe mana respectiva/deget, dupa care se manipuleaza cu cealalta mana prin balansare in jos.
Sau se gasesc diverse obiecte care au o fanta unde poate incapea buza dopului si se desface acolo.
https://www.youtube.com/watch?v=mNrtarCN6S8

| Saiko10 a răspuns:

Inghit sticla si las acidul gastric sa ajunga la bere singur.

| Editocroci a răspuns:

Mintea.

| andreierdna91 a răspuns:

Capul unui om care te-a enervat suficient de tare.