| Pamanteanul a întrebat:

Eu nu am o iubita, dar am o relație ciudata, comunic telepatic cu o fată fara telefon și fără virtual, ea e la 10.000 de km de mine și comunic telepatic și psihic cu ea, ii zic te iubesc, îmi răspunde, ii transmit imagini în cap și ea la fel, ii spun ca e frumoasa iar ea ma cheamă sa ma duc cu ea în parc, fără telefon, fără virtual ci psihic, stau noaptea și ii spun vorbe frumoase iar ea sta psihic cu capul pe pieptul meu. Este și când ne certam, dar o iubesc telepatic și îmi transmite uneori imagini în cap cu ce face ea. Voi credeți în astfel de relație? Ma ajuta și Buddha un pic în comunicarea asta, el îmi da sfaturi ei și mie și mulțumită lui Buddha suntem împreună telepatic. Oare mai are cineva astfel de relație?

Am pus-o la trivia amuzante ca să nu îmi fie ștearsă întrebarea, dar e pe bune ce spun nu e o gluma.

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E pacat ca faci misto de mine si de budism, iti dai seama ca nu reprezinti nimic pe lumea asta, dar de budism stim cu toti

| Violleta2022 a răspuns:

Du-te de te culca acum, ca oboseala ti-a incetosat mintea!
iar este 4 dimineata si iar creierul tau nu si-a primit doza de hormoni vitali (serotonina si melatonina).

| Pamanteanul explică (pentru Violleta2022):

Ma culc, dar sa ști ca e adevărat ce zic, eu chiar ma simt împreună cu ea și petrecem momente frumoase chiar dacă ea e departe, suntem legați telepatic și vorbim.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Pamanteanul):

Bravo, dar sa stii la fel de bine ca ai toate sansele ca ceea ce crezi tu ca-i telepatie, este de fapt o oboseala dusa la extrem a creierului, care incepe sa dea rateuri.

| Violleta2022 a răspuns:

Frumoasa imaginatie ai!
Dar sa stii ca nu ajuta la nimic, fiindca atunci cand te scoli esti tot singur si tot nefericit ramai.

| Pamanteanul explică (pentru Violleta2022):

Nu e imaginație, e comunicare telepatica, ea e mereu lângă mine, chiar și când ma scol îmi spune bună dimineața și bem cafeaua și ne zicem glume telepatic.

| Pamanteanul explică (pentru Pamanteanul):

Deși ea e la 10.000 de km distanța și nu vorbim la telefon deloc.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Pamanteanul):

Baiete, daca era comunicare pana acum erati impreuna, ori ea este iubita si rsfatata de alt barbat in bratele caruia se afla posibil, chiar acum, iar tu ramai cu visele si imaginatia.

Ti-am explicat doar, creierul tau este deja mult prea obosit ca sa mai poata face diferenta intre real si imaginatie, nemaiputand procesa totul normal, da rateuri.

| Pamanteanul explică (pentru Violleta2022):

Ce trist, iar eu credeam ca ea chiar comunica cu mine, atunci cine e acea care vorbește cu mine non stop și ma tot ademenește sa o sărut și chestii... Daca nu ea...

Ma pun sa dorm...mai vorbim.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Pamanteanul):

Visele erotice sunt acelea...

| daculliber a răspuns (pentru Violleta2022):

E nebun, consuma substante interzise, are imaginatie bogată sau are dreptate. Ce-ai de castigat contrazicandu-l toata ziua?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu e glumă, încearcă cu o extra terestră, că am auzit că au nevoie de sămânță acolo.

| johnnny123 a răspuns:

Asta explica foarte multe despre tine...

| AdelinCristearullz a răspuns (pentru johnnny123):

Domnul Ionut,dvstra sunteti cel mai informati de pe server de departe, in legatura cu telepatia unde psihologi sustin ca exista, numai ca intrebare logica, daca exista de ce sunt criminali neprinsi? ca asa stiau care e care, evident ca la un moment dat un criminal a dat de un psiholog pe strada sau chiar a avut de a face, nu are nicio logica, ca daca e telepatie trebuie facuta o conexiune fata in fata si de ce intreaga stiinta ar minti ca nu exista dovezi?

| Zuzu1991 a răspuns:

Faci si secz telepatic?
te satisface?!?
geez chiar vreau sa imi raspunzi... MORRRR de curiozitate... RILI!

| Pamanteanul explică (pentru Zuzu1991):

Am făcut și da se poate, trebuie sa accepți ființă în tine sa pătrundă în creierul tău total.

| Pamanteanul explică (pentru Pamanteanul):

Sa simți ca și cum tu ai fi acea persoana.

| daculliber a răspuns (pentru Pamanteanul):

Consulta un spiholog sau un expert in paranormal. Pe TPU n-are nimeni darul telepatiei. Sau du-te la biserica
poate esti posedat

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Pamanteanul):

Vrei sa spui Vulcanian mind melting?
https://memory-alpha.fandom.com/wiki/Mind_meld

| Stoica_Valeriu-Cristian_1978 a răspuns:

Salut.Si eu comunic cu telepații, dar numai cu telepații din 1991 încoace.Am început să comunic telepatic cu o fata încă din 1998, până în 2000 foarte rar, apoi din ce in ce mai des.De multe ori ea îmi sugera și îmi sugerează gânduri ale ei, ca fiind ale mele.Am schimbat și câteva cuvinte verbal in 2000, 2002, 2004 de doua ori.Alte dati, de cate ori o vad simt profund că o iubesc și în cea mai mare parte a timpului din 2004simt asta și simt că și ea are un sentiment profund de iubire față de mine.Insa anii au trecut, ea de multe ori m-a mințit telepatic și s-a căsătorit, are doi copii.In Romania telepatii sunt f mulți:preoți, preotese, vrăjitori și telepati pur și simplu. Ortodoxia spune oficial că e vorba de demoni care zboară de la un om la altul.Telepatia de multe ori încalcă liberul arbitru și unele telepatii pot fi înșelătorii diavolești.Insa și îngerii comunica telepatic.Tot ortoxia arată că îngerii comunica intre ei, diavolii de asemenea, uneori și îngerii cu demonii, și ambii cu oamenii, mai ales cu Sfinții.Mare atenție la efectele de lunga durata. Daca efectele sunt negative, fie e demonică fie nu ești pregătit pentru așa ceva. Sfintii Părinți spun sa nu ne luam după gânduri și tot ei spun că gândurile sunt de patru feluri după sursebig grine la Dumnezeu de la creaturile Lui sfinte, de la demoni și de la oameni.Desi și biserica nu recunoaște fățiș telepatia exista relatarea despre o sfântă ce mergea prin oraș și se simțea foarte lezata de gândurile oamenilor.Asta se întâmplă foarte des acolo unde există un supraefort mental, de rugăciune, de lacrimi, de voință, când te concentrezi prea tare.Dezavantajul sta in faptul că telepatia de ordin mental e demonică, ce de ordin sentimental are mari șanse să fie dumnezeiasca.Problema se pune cum faci diferența între prietena ta, Budha, demoni, oameni, Dumnezeu. Sper că ți am fost de folos.Slava Domnului pentru toate.Amin.