| calutuuuu a întrebat:

Fetelor, voi la ce varsta v-ati machiat pentru prima oara si la ce varsta ati purtat pentru prima oara tocuri inalte? scuuzati categoria! (fara jigniri va rog)

11 răspunsuri:
| Deyutza a răspuns:

Pe la vreo 7-8 ani m-am machiat prima data, cam aşa:
http://yourbeautyspot.ninemsn.com.au/img/blogs/bree/little-girl-makeup.jpg
de luat tocuri de la vreo 5 ani mă chinui da' tot nu reuşesc
http://www.google.ro/......tp?/imgres

LOL

| sabilopod a răspuns:

De la 11 ani juma'(am 13 si-un pic) ma rimelez in fiecare zi. tocuri imi ia mama in toamna ( din astia cam asa: http://www.google.ro/......tp?/imgres http://www.google.ro/......tp?/imgres http://www.google.ro/......tp?/imgres nu mai inalti ca nu vrea sa-mi rup iar mana :)) )

| lipitoOarea a răspuns:

Ma machez de la 14 ani jumatate, ocazional dar si cand ies in oras. Tocuri inalte am purtat la banchet,(tot la 14 ani jum.)

| Radioactive a răspuns:

M-am machiat pe la 3 ani cu fardurile mamei, în glumă, iar de machiat machiat, de la 12 ani, dar ocazional. Tocuri nu port. Am purtat doar de câteva ori.

| ZoOzOLe a răspuns:

Ma machiam cam zilnic cand aveam 4 ani, aveam niste vecine make up artist in devenire insa in adevaratul sens al cuv la 13, iar tocuri prima data la 14...

| ZZG a răspuns:

Paai.thinking hmm
pe la 11-12 ani am inceput si eu cu machiatul.bine asaaa,un gloss, un pic de rimel, cu bun-simt
pe la 14 ani jumate am inceput sa port tocuri, dar m-am lasat dupa 2 ore laughing bine, eu am si inceput sa merg pe tocuri de 15 cm de prima data.

| Ramonaaaa a răspuns:

Daca imi amintesc bine, prima data m-am machiat la 11 ani dar doar asa de prosteala.La varsta aia incercam sa o imit pe Mia din "Rebelde" si ma machiam asa cum o vedeam pe ea in poze, insa, bineinteles ca nu imi iesea happy.
Pe la 12-13 ani aveam o obsesie pentru creionul dermatograf negru iar acum ma machiez cu fond de ten si rimel.
Prima data am purtat platforme la varsta de 12 ani la un eveniment si acum nu port deloc. Ultima data am purtat la banchetul de clasa a 8 thinking

| Roberta a răspuns:

Pai eu ma machiez de la 14 ani iar la 15 am inceput sa port tocuri.

| AnnePlatt a răspuns:

La varsta de 8 ani m-am machiat pentru prima data (la un eveniment) iar, tocuri inca nu port big grin
P.S: si acum ma machiez dar, nu foarte strident (fond ten,rimel, lipstick, creion)

| Fluture14 a răspuns:

Depinde la ce te referi prin machiaj... eu una folosesc doar fard de pleoape, creion de ochi si rimel si o crema de fata pentru protectie. asta de pe la vreo 12-13 ani; tocuri inalte am purtat tot cand aveam vreo 12 ani ( la modelling ), dar am renuntat rapid la amandoua pentru ca nu sunt bune( tocurile); deformeaza piciorul. recomand tocurile si machiajul la ocazii speciale si atat. cel mai bine e sa fii natural si sa te simti bine in pielea ta. big grin

| selylove a răspuns:

LA 4 ani si o luna m-am machiat la12 ani am purtat tocuri