| eclipsegirl31 a întrebat:

FUNDA MARE! Stiu ca ceea ce o sa va cer o sa vi se para unora o absurditate, dar am neaparata nevoie de bancuri, care sa fie cat mai bune. Organizam la scoala un fel de spectacol in care spunem bancuri.

P. S. merg si cele deocheate, dar nu rau!

Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| devilandreeaa a răspuns:

bula vine la scoala si organizeaza un bal cu plante.
a doua zi toti elevi erau costumati in plante si apare si bula pe usa cu un furtun in cur si cu un dus pe cap.
Il intreaba doamna pe bula:
- da tu bula in ce te-ai costumat?
Zice bula:
- pai in CURcuDUS

"Windowsul nostru,
Care esti instalat pe hard,
Deschide-se ferestrele tale,
Vie crash-ul tau
Ca în 95 asa si în 98.
Si zilnicele Servicepacks da-ni le noua,
Si ne iarta partitiile Linux
Asa cum si noi iertam greselile din drivere.
Si nu ne du în ecranul albastru,
Ci izbaveste-ne de conflicte de versiuni
Caci al tau este tot RAM-ul
Si hardul
Si toti hertzii procesorului
În veci vecilor
Alt-F4"

Intr-o zi era Bula la scoala, iar profesoara le da ca tema pentru acasa sa faca 4 propozitii.
Ajunge el acasa si se duce la maica-sa:
-Mama zi-mi o propozitie.
-Du-te naibii ca fac sarmale!
Atunci Bula se duce si scrie.
Se duce la sorasa si o intreaba o propozitie. Ea tocmai se certa cu o prietena si ii spunea ca este o urata. Bula se duce si scrie: "Esti o urata."
Se duce la fratesu' si il intreaba si pe el o propozitie. El citea intr-o carte: "Eu sunt Stefan Cel Mare". Bula se duce si scrie.
Se duce la taica-su si il intreaba si pe el. Taica-su se uita la un meci important si urla:
-Bagaia-s sarma-n nas.
A doua zi doamna invatatoare ii spuse lui Bula sa citeasca propozitile.
-Du-te naibi ca fac sarmale.
-Ma Bula, cine sunt eu aicea? intreaba invatatoarea.
-Esti o urata.
-Ma Bula, cine esti tu aicea?
-Eu sunt Stefan Cel Mare, zice Bula.
-Ma Bula, chem directorul.
-Bagaia-s sarma-n nas.

Doi betivi pleaca de la bar spre casa. Pe drum unul se tinea de gard si altul mergea taras, La care betivul care se tine de gard ii zice celuilalt:
-Bai porcule asa ai ajuns? sa bei ca un porc pana nu mai poti sa mergi?
La care celalat ii spune:
-Lasa ca vedem noi ce faci cand se termina gardul

le poti lua de pe http://www.amuzant.ro/

2 răspunsuri:
| devilandreeaa a răspuns:

Funda

| dianadiana2000 a răspuns:

Bagami'as pla in gura ta de handicapata sh de strambalaughingce draq ti'ai mai dat cu ruj in poza aia cand uh stai intr'o ghena?laughinguite'te sh uh ce e in spatele taulaughingp tine te mananca viermii sh uh stai p TPUlaughingrolling on the floor