| anonim_4396 a întrebat:

Haideti sa zambim un pic, sunteti prea stresati laughing

Prietenia intre femei:
O femeie se intoarce acasa dimineata. Barbatul o intreaba unde a fost pina la ora asta, la care femeia raspunde ca a dormit la cea mai buna prietena a ei. Barbatul da telefon la 10 cele mai bune prietene ale sotiei: nici una nu ii confirma ca a dormit noaptea la ea.

Prietenia intre barbati:
Se intoarce barbatul dimineata acasa. Femeia il intreaba unde a fost pina la ora asta. El isi argumenteaza lipsa datorita faptului ca a dormit acasa la cel mai bun prieten.
Femeia telefoneaza la 10 cei mai buni prieteni a sotului ei si din toti, 8 ii confirma ca intr-adevar noaptea precedenta sotul ei a dormit la ei.

... Ceilalti 2 insista ca inca se afla acolo

Merge Bula la bunica-sa:
Bula: Bunico, da-mi niste bani imprumut!
Bunica: Pana cand?
Bula: Pana nu-ti trag una!

In sala de asteptare trei barbati stau cu sufletul la gura. Iese moasa si il felicita pe primul:
- Felicitari aveti gemeni!
- Doamne, ce coincidenta, eu chiar lucrez la Minessota Twins...

Dupa o ora iese aceeasi femeie si spune celui de al doilea tatic:
- Incredibil, aveti tripleti!
- Nu pot sa cred, ce coincidenta, eu lucrez la 3M Company.

Al treilea lesina...
- Ce s-a intamplat, intreaba moasa?
- El lucreaza la 7UP...

Răspuns Câştigător
| carminaburana43 a răspuns:

Sotia intelegatoare
Un om de afaceri ii trimite un fax sotiei sale:
"Draga mea sotie, o sa intelegi ca acum cand tu ai 54 de ani, eu am anumite nevoi pe care tu nu mi le mai poti satisface. Sunt foarte fericit alaturi de tine, te consider o sotie minunata si, sincer, sper ca nu te vei simti ranita sau jignita cand vei afla ca in momentul in care tu primesti acest fax, eu fac sex in hotelul Camino Real cu Nicole, secretara mea, care are 18 ani. Totusi, voi ajunge acasa inainte de miezul noptii."
Cand se intoarce tipul acasa, gaseste pe masa din sufragerie un biletel in care scria: "Dragul meu sot, am primit faxul tau si nu pot decat sa-ti multumesc ca m-ai anuntat. Profit de aceasta ocazie sa iti reamintesc ca si tu ai tot 54 de ani. In acelasi timp, te anunt ca atunci cand vei citi acest mesaj, eu voi fi in mijlocul unei partide de sex la Grand Hotel cu John, profesorul meu de tenis, care la fel ca si secretara ta, are tot 18 ani.
Si cum, pe langa faptul ca esti un om de afaceri de succes esti si licentiat in matematica, vei intelege cu usurinta ca ne aflam in aceleasi imprejurari, dar cu o mica diferenta: 18 intra de mai multe ori in 54 decat 54 in 18. Deci nu ma astepta in aceasta seara, ma voi intoarce maine. Te saruta sotia ta, care te intelege cu adevara

11 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

De altfel si bancurile tai sunt super mai ales primullaughing

| gabitza05 a răspuns:

Super tari laughing

Doamna profesoara de lb.romina a dat tema 5 prop.
Se duce Bula acasa si ii zice mamae sale:
- Mama, zi-mi si mie o propozitie!
- Taci, ca-ti dau cu tigaia in cap!
- Tata zi-mi si mie o propozitie!
-Ieeeeeeeeessssssssssss!
-Frate zi-mi si mie o propozitie!
- Piulite, surubela si altele!
- Soro zi-mi si mie o propozitie!
- Stefan cel Mare!
- Fetelor, spuneti-mi si mie o propozitie!
- Sari tu prima!
Se duce Bula la scoala, si-l intreaba doamna profesoara de lb.romina:
- Bula, zi-mi si mie o propozitie!
- Taci ca-ti dau cu tigaia in cap!
- Bula te duc la Director!
- Ieeeeeeeesssssssssssss!
- Bula ce-ai tu in cap?
- Piulite, surubele, si altele!
- Bula cine te crezi?
- Stefan cel Mare!
- Bula te arunc pe geam!
- Sari tu prima!

Bulă si cu tatăl lui se duc în pădure să taie lemne.
- Pa, tată! - spune Bula la un moment dat.
- Ce este, Bulă? Pleci undeva?
- Eu nu, tată, dar un copac a început să cadă înspre tine...

Bula, cite porunci exista? - intreba profesorul.

- Zece, domnule profesor.

- Si ce se intimpla, daca nu respecti una dintre ele?

- Ramin noua...

La balul bobocilor, Bula invita o fata la dans

- Nu dansez cu un copil!

- Ma iertati, nu stiam ca sunteti insarcinata!

| cLaudYu a răspuns:

Toate sunt tarilaughing)

| danutza a răspuns:

laughing
primul e tare laughing

| Ruxy a răspuns:

Vai ce am mai ras rolling on the floor
7 up...

| Criiss16 a răspuns:

Super bancurile rolling on the floor

| amalyutza a răspuns:

Tari toate.hee hee:p

| Cryssy a răspuns:

Am mai ras si eu un pic, inainte de culcare...hee hee

| Ellena a răspuns:

Bine ai facut de ai adus postul asta poate asa se va mai relaxa lumea de pe aici:*
uite cateva si de la mine:
Bula se duce in piata sa cumpere un papagal...
-La prima taraba, Bula il intreaba pe vanzator:cu cat dai papagalu`?
-(vanzat.)Cu 15.000.000
-(Bula)Da ce face asta de e asa scump?
-Pai canta, vorbeste. face ce vrei!
-Bula pleaca mai departe...la urmatoarea taraba...
-Cu cat dai papagalu` asta?
-Cu 500.000
-Da ce face asta de e asa scump?
-Pai, canta, vorbeste, face ce vrei tu!
-Bula se supara.si merge mai departe...
-Ajunge la un amarat...
-Cu cat dai papagalu` asta
-Cu 10 lei...
-Cum ce 10 lei... poate lei noi!?
-Nu. d-aia vechi...
-Pai ce face asta?
-Domnule... i-al. da vezi k asta iti bea tot ce prinde prin casa!
-Hai da-l incoace ca am eu grija de el!
-Bula ajunge acasa cu papagalu`.si ii zice.ba boschetare.vezi ca in debara am o damigeana cu vin si in bucatarie un butoi cu tuica... daca le gasesc goale cand ma intorc.iti rup penele si te dau afara in frig.(era iarna).
-Pleaca Bula la munca. iar cand se intoarce.se uita in bucatarie. butoiu` gol.se duce in debara. damigeana goala.se duce nervos la papagal.la care papagalu` ii zice...
-Hac! da-le draq de pene...

Cica erau trei tipi rupti de beti la o masa, povesteau ei.

-Ba, eu-s trimisul lui Dumnezeu pe pamint!
La care altul:

-Taci ma, ca eu-s trimisul lui Dumnezeu pe pamint!
La care cel de-al treilea zice:

-TACETI BA CA N-AM TRIMIS PE NIMENI!

dimineata nu maninc pentru ca ma gindesc la TINE;
la dupa amiaza nu maninc pentru ca ma gindesc la TINE;
seara nu maninc pentru ca ma gindesc la TINE;
NOAPTEA NU DORM PT CA MI-ESTE FOAMEEE!

| CenturyChild a răspuns:

Super tari pun si eu unul :
Un tip ajunge in rai la Sf Petru si cel din urma il intreaba :
-Ei bine cum s-a intamplat?
- Pai tocmai venisem acasa si am gasit-o pe nevasta-mea goala in pat dar pe nimeni altcineva in casa pana cand m-am uitat in jos la etaju 2 era unu agatat de balustrada asa ca l-am injurat l-am scuipat si pe urma am aruncat cu frigiderul dupa el.
-Si dupa aia?
- Dupa aia am facut infarct...
-Interesant urmatorul, (vine inca cineva) Cum ai murit tinere?
-Pai faceam fitness cand m-a aruncat masina pe balcon si m-am agatat de balustrada. Pe urma a inceput un nebun de la 9 sa ma scuipe si sa ma injure iar apoi am vazut ceva mare alb si am ajuns aici...
-Mda. Urmatorul...
-Eu am fost acasa la amanta mea si cand sa trecem in actiune am auzit masina sotului ei asa ca m-am ascuns in frigider...

| margaritar a răspuns:

Foarte tarelaughing